728 x 90

برندگان مسابقه بین المللی کارتون منابع انسانی بدون مرز (RHSF) فرانسه

برندگان مسابقه بین المللی کارتون منابع انسانی بدون مرز (RHSF) فرانسه
برندگان مسابقه بین المللی کارتون منابع انسانی بدون مرز (RHSF) فرانسه

برندگان مسابقه بین المللی کارتون منابع انسانی بدون مرز (RHSF) فرانسه در بخش های مختلف اعلام شد.

به گزارش سایت ایران کارتون، در سایت این مسابقه، این مقدمه کوتاه پیش از اعلام اسامی برندگان آمده است:

آیا می دانستید که ده ها میلیون نفر در سراسر جهان تحت شرایط کاری قرار دارند که به شکل برده داری مدرن است؟ همه ما می توانیم در جلوگیری از کار اجباری در سطح خود نقش داشته باشیم.

با این روحیه ، بیش از 200 کاریکاتوریست از 65 کشور جهان به چالشی که در مارس و آوریل 2021 توسط سازمان بین المللی کار (ILO) و سازمان مردم نهاد منابع انسانی بدون مرز (RHSF) راه اندازی شد پاسخ دادند: اگر مداد شما ابزاری برای مقابله با کار اجباری باشد ، چه؟ ما از همه آنها برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه های خود در مورد کار اجباری تشکر می کنیم. در مجموع ، 460 کارتون ، در سبک های بسیار متفاوت ، با پیام های قدرتمند دریافت شد.

هیئت داوران معتبر ، Cartooning for Peace و همچنین عموم مردم برای انتخاب بهترین کارتون ها بسیج شدند و اکنون برگزیدگان بخش های مختلف این مسابقه به ترتیب ذیل اعلام می شود:

 جایزه اول هیئت داوران: واسکو گارگالو (پرتغال)

 

جایزه دوم هیئت داوران: جواد تکجو (ایران)

کاریکاتور برای انتخاب صلح: اشونکولوف مخمجون (ازبکستان)

 

انتخاب عمومی: Kaan Saatci (ترکیه)

 

جوایز موضوع های متمایز :

موضوع ویژه آموزش: شاهرخ حیدری (ایران)

 

 

موضوع ویژه زنجیره های تامین : مارتن ولترینک (هلند)

 

 

موضوع ویژه اقدام: پارش نث (هند)

 

جوایز ویژه:

کریس روتایسایر (رواندا)

 

سوروغلو عثمان (ترکیه)

 

حیره کاظمی (پاکستان)

 

ماتیاس تهدا (آرژانتین)

 

پیلار پارا (اسپانیا)

 

در ادامه این گزارش آمده است :

فینالیست ها توسط هیئت داوری متشکل از نمایندگان زیر انتخاب شدند:

سازمان بین المللی کار (ILO)
منابع انسانی بدون مرز (RHSF)
کاریکاتور برای صلح
کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (ITUC)
سازمان بین المللی کارفرمایان (IOE)
شبکه جهانی تجارت بین المللی کار اجباری ILO
همچنین:

انوشه کارور ، رئیس اتحاد 8.7
مولی نامیرمبه ، فعال و کودک کار سابق


کار اجباری چیست؟
25 میلیون مرد ، زن و کودک امروزه در کار اجباری هستند-قاچاق می شوند ، تحت اسارت و یا در شرایطی مانند برده داری کار می کنند ، قربانیان خشونت ، اجبار و فریب هستند ، تهدید می شوند تا نتوانند به دنبال کمک و مطالبه حقوق خود باشند.

هر کشوری تحت تأثیر قرار می گیرد. قربانیان غالباً از دید عموم مخفی کار می کنند و شناسایی آنها دشوار است. بسیاری از قربانیان ، به ویژه زنان و دختران ، مورد سوء استفاده جنسی تجاری قرار می گیرند ، اما کار اجباری در بخش هایی مانند کشاورزی ، ماهیگیری ، کار خانگی ، ساخت و ساز ، تولید و معدن نیز رایج است.

تخمین زده می شود که کار اجباری 150 میلیارد دلار سود غیرقانونی ایجاد می کند! صنایع و مشاغل با رقابت ناعادلانه روبرو هستند و دولتها میلیاردها درآمد مالیاتی و سهم بیمه تامین اجتماعی را از دست می دهند.

وقت عمل است!
در نتیجه بحران کووید -19 ، بزرگسالان و کودکان به طور یکسان بیشتر در خطر گرفتار شدن در کار اجباری هستند. بیش از هر زمان دیگری به اقدامات فوری نیاز است.

آیا می دانستید تقریباً از هر پنج نفر در کار اجباری یک کودک است؟ از آنجا که سال 2021 به عنوان سال بین المللی حذف کار کودکان توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد ، زمان تغییر از تعهدات به عمل رسیده است!

از بهترین کاریکاتورها می توان برای روشن کردن واقعیتهای نامرئی و ناشناخته کار اجباری از طریق یک نمایشگاه مسافرتی و نشریه ای که در پاییز منتشر می شود ، استفاده کرد. کاریکاتورهای اولین دوره مسابقه ، که در سال 2015 توسط RHSF راه اندازی شد ، بیش از 20000 نفر را جذب کرده بود.

تأثیر
کاریکاتورها ابزارهای قدرتمندی هستند: آنها می توانند پیام های پیچیده را بدون استفاده از کلمات قابل درک کرده و افراد را به تأمل در موضوعات حساس ترغیب کنند.

نمایشگاه بهترین کارتون ها به مردم کمک می کند:

رد کار اجباری به عنوان نقض شدید حقوق بشر که در جوامع ما جایی ندارد. کار اجباری را می توان و باید از اقتصادهای ما ریشه کن کرد.
کار اجباری را در همه اشکال آن درک کنید. کارگران را می توان به روش های مختلف مجبور به کار اجباری کرد: آنها می توانند در مورد ماهیت شغل فریب خورده شوند. آنها می توانند ربوده شوند ؛ آنها می توانند از سوء استفاده روانی ، جسمی یا جنسی رنج ببرند. می توان آنها را تهدید کرد ؛ ممکن است مدارک شناسایی آنها ضبط شده یا دستمزد آنها حفظ نشده باشد. آنها ممکن است مجبور شده اند هزینه ای را برای به دست آوردن شغل بپردازند و سپس در بدهی ای که با آن دستکاری می شود گرفتار شوند تا هرگز نتوانند آن را بازپرداخت کنند.
برای پایان دادن به این آفت اقدام کنید. همه ما نقشی داریم! دولتها باید اقدامات م effectiveثری برای جلوگیری از کار اجباری ، محافظت از قربانیان ، و اطمینان از دسترسی آنها به عدالت انجام دهند. کارفرمایان دولتی و خصوصی باید اقدامات لازم را برای اطمینان از عدم استفاده از نیروی کار اجباری در فعالیت های تجاری خود انجام دهند. اتحادیه های کارگری باید با کارگران تماس بگیرند تا حقوق آنها و نحوه مطالبه آنها را بدانند. سازمان های غیردولتی می توانند به قربانیان کمک کنند. همه ما می توانیم چشمان خود را برای دیدن کار اجباری در اطراف خود باز کنیم و تقاضا کنیم که کالاها و خدماتی که مصرف می کنیم بدون کار اجباری باشد.
بیشتر بدانید

کاوش واقعیت های کار اجباری ، قلب مشکل و راههای عمل در هر سطح در Explorer RHSF
درباره کار اجباری و پروتکل کنوانسیون کار اجباری در مورد این ارائه توسط ILO بیشتر بدانید
برای درک بیشتر ، 10 روش برای تشخیص بردگی مدرن کشف کنید ، به شهادت های الکس و ماریا گوش دهید و دانش خود را از طریق سرنوشت های جایا ، ماریا و دیمیتری آزمایش کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اقدام ، کشف کنید که چه کارهایی می تواند در سطح همه انجام شود و یاد بگیرید که چگونه پروتکل کنوانسیون کار اجباری به مبارزه جهانی با کار اجباری کمک می کند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر