728 x 90

مراسم اهدای جوایز ترامپیسم دوم

مراسم اهدای جوایز ترامپیسم دوم
مراسم اهدای جوایز ترامپیسم دوم

مسعود شجاعی طباطبائی، دبیردومین مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور ترامپیسم  از مراسم اهدای جوایز ترامپیسم  این مسابقه خبر داد و اعلام کرد به دلیل همزمانی این مسابقه با سال نو میلادی و تعطیلی سفارتخانه ها و به دلیل حضور داوران خارجی در این مراسم، افتتاحیه و اهدای جوایز روز شنبه۲۱ دی ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.آیین تجلیل از برندگان در موزه انقلاب و دفاع مقدس برپا می گردد، بزودی ساعت دقیق مراسم به اطلاع هنرمندان گرامی خواهد رسید.

طباطبایی از ارسال ۱۸۶۴ اثر از ۶۲۵ هنرمند از ۷۹ کشور در مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور ترامپیسم دوم خبر داد و اضافه کرد:

هنرمندان ایرانی ۱۹۸ نفر هستند، و البته کشورهای صاحب نام همچون برزیل، اندونزی، آرژانتین، چین، کلمبیا، هند، مکزیک، مصر، لهستان،رومانی، صربستان، اسپانیا،ترکیه و اوکراین نیز بیشترین حضور را در این مسابقه رقم زده اند، نکته مهم حضور مسئولین ( فکو) فدراسیون جهانی کارتون و‌کاریکاتور اروپاست، پیتر نیهاوندیک ( رییس فکو) و معاون وی ویلیام ریزینگ ( هر دو از هلند) با حضورشان مهر تایید براین مسابقه را زده اند.
در عین حال حضور بهترین هنرمندان از ایران ( بدون شک ایران در حال حاضر عنوان بهترین کشور دنیا در عرصه کارتون و کاریکاتور را به شایستگی یدک می کشد) ، سپس هنرمندان بزرگی از آمریکای لاتین حضور دارند ، از آسیای میانه و دور نیز بزرگان زیادی حضور دارند، اما حضور چهره های مشهور اروپایی و غربی و کشورهای عربی اهمیت و اعتبار این مسابقه را مضاعف می کند.
تا به حال از فراخوان، لیست شرکت کنندگان و گالری های کارتون و کاریکاتور این دوره از مسابقه بیش از سیصدو پنجاه هزار بار دیدن شده است.

 وی درباره حضور هیئت داوری خارجی گفت : داوران خارجی این مسابقه که جیتت کاستانا از اندونزی و شانکار پامارثی از هند بودند در آیین افتتاح و اهدای جوایز حضور دارند.کتاب نمایشگاه نیز به هنرمندان شرکت کننده در مراسم اهدا خواهد شد.

این هنرمند با توجه به حضور گسترده هنرمندان کشورمان در دوره قبل، خاطر نشان کرد در این دوره برای تقدیر از این توجه ویژه، به غیر از جوایز اصلی ، ده جایزه ویژه یک میلیون تومانی به همراه ده مدال ویژه در دوبخش همراه با لوح تقدیر به هنرمندان ایرانی  اهدا خواهد شد !

شایان ذکراست، مراسم اختتامیه واهدای جوایز دومین مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور ترامپیسم ۱۳۹۸  به همت سازمان هنری و امورسینمایی دفاع‌ مقدس با مشارکت موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس و حوزه هنری برگزار خواهد شد. همچنین تمهیداتی اندیشیده شده تا در مراکز حوزه هنری در سراسر کشور به طور همزمان منتخب آثار این مسابقه به نمایش درآید.

فراخوان مسابقه

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر