728 x 90

ساخت ۳۱ انیمیشن جدید در کانون پرورش فکری

ساخت ۳۱ انیمیشن جدید در کانون پرورش فکری
ساخت ۳۱ انیمیشن جدید در کانون پرورش فکری

محمدرضا کریمی‌صارمی، معاون تولید کانون پرورش گودکان ونوجوانان، ازردر دست تولید بودن سی ‌و یک عنوان فیلم پویانمایی جدید در اداره سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبرداد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون،کریمی‌صارمی با اعلام این خبر گفت : هنرمندان و چهره‌های پیش‌کسوت هنر انیمیشن ایران در کنار چهره‌های جوان و با استعداد این عرصه کار ساخت این فیلم‌ها را آغاز کرده‌اند تا طی ماه‌های آینده فیلم‌های جدید کانون به دوست‌داران این هنر و علاقه‌مندان به سینمای کانون ارایه شود.

به گفته‌ معاون تولید کانون، از این تعداد، قرارداد ۲۳ فیلم بسته شده است و ۵ انیمیشن نیز در مرحله عقد قرارداد و۳ فیلم دیگر نیز در حال بررسی نهایی است.

محمدرضا کریمی‌صارمی از چهره‌های مطرح انیمیشن ایران همچون مهین جواهریان با فیلم «باچی؟»، عبدالله علیمراد با «جانشین»، سیدعلیرضا گلپایگانی «دوست باغچه من»، مریم کشکولی‌نیا با «قدم یازدهم»، روانبخش صادقی با «مهمان‌های ناخوانده»، ناهید شمس‌دوست با «کاش یک برادر داشتم»، حسین صافی با «سه گلدان»، راشین خیریه با «پرنده، پسرک و قطار»، محمدعلی سلیمان‌زاده با «روزی یک اژدها» و... نام برد که ساخت فیلم‌های آنان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراحل مختلفی قرار دارد.

به‌گفته‌ وی در این فهرست نام کارگردان‌هایی مانند امیرحسین مهران با فیلم «آسمان دوست داشتنی»، فاطمه گودرزی با «هیس ما یک نقشه داریم»، لیدا فضلی با «بنگ بنگ»، معصومه مهدی‌پور با «آن بالا، این پایین»، محمد مقدم با «شادترین صندلی دنیا»، سمانه اسدی با «هدیه‌ای برای تو»، فرنوش عابدی با «سم‌پاش»، هدی اثنی‌عشری با «بوریم بازار»، حسین مرادی‌زاده با «گیلگمش»، امیرحسن سحرخیز با «من و خارپشت و عروسکم» و سعادت رحیم‌زاده با «لولوی قشنگ من» به‌چشم می‌خورد.

همچنین از شیوا صادق‌اسدی با «خرچنگ»، مرتضی ناییجی با «خشم قلمبه»، مهدی خرمیان با «آرش کمانگیر»، صادق جوادی با «بادهای پاییزی، بادهای بهاری»، فاطمه سوهانی با «دختر جنوب»، آزاده معزی (فعلا بدون نام)، فاطمه جعفری با «ده‌ سالگی»، امیر مهران با «آسمان دوست‌داشتنی»، احمد سفلایی با «شهری از جنس طلا»، مهرداد اخوان با «مرغک»، علیرضا کاویان‌راد با «سیاوش» و نازنین سبحان‌سربندی با «سنتور» در این فهرست نام برده شده است.

معاون تولید کانون در این زمینه توضیح داد: نام برخی از آثاری که در حال تولید است نام موقت است و امکان تغییر آن از سوی کارگردان‌ها وجود دارد.

بر همین اساس کار ساخت چهار فیلم «باچی»، «خرچنگ»، «بادهای پاییزی، بادهای بهاری» و «قدم یازدهم» به تازگی به پایان رسیده است.

در این میان دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران نیز در راه است و بیشتر کارگردان‌های تلاش می‌کنند آثار خود را برای نمایش در این رقابت بین‌المللی آماده کنند.

شابان ذکر است، این جشنواره در صورت بهبود وضعیت شیوع کرونا در اسفند ۱۳۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر