728 x 90

نامزدی انیمیشن ماهی‌گیروبهاردرجشنواره پراویدنس

نامزدی انیمیشن ماهی‌گیروبهاردرجشنواره پراویدنس
نامزدی انیمیشن ماهی‌گیروبهاردرجشنواره پراویدنس

انیمیشن «ماهی‌گیر و بهار» نامزد دریافت‌جایزه بهترین فیلم انیمیشن از نگاه تماشاگران و بهترین‌انیمیشن ویژه هیات داوران از جشنواره پراویدنس آمریکا شد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پویانمایی «ماهی‌گیر و بهار» ساخته سیدحسن سلطانی نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن ازنگاه تماشاگران و بهترین انیمیشن ویژه هیات داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان پراویدنس آمریکا شد.

این انیمیشن ۱۰ دقیقه‌ای از تولیدات ۲۰۱۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که با تکنیک سه بعدی ساخته شده و داستان ماهی‌گیری را روایت می‌کند که در انتظار بهار نشسته اما بازگشت بهار طولانی شده و او هر روز در کلبه خود با ساختن شکوفه‌هایی منتظر آمدن بهار است تا این‌که یک روز بیرون از کلبه شکوفه‌ای را می‌بیند به دنبال آن می‌رود و متوجه می‌شود کوه یخ بزرگی جلوی آمدن بهار را گرفته و….

پویانمایی «ماهی‌گیر و بهار» قرار است ساعت ۱۳ روز ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ (۱۶ فوریه ۲۰۲۰)  به همراه آثاری از کشورهای آمریکا، فرانسه، استونی، جمهوری چک، مجارستان، کانادا در یک مجموعه ۷۰ دقیقه‌ای در بخش مسابقه رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان «پراویدنس» در موزه «نیو پورت» نمایش داده شود.

نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان، برپایی کارگاه‌های آموزشی ساخت فیلم، نشست‌های پرسش و پاسخ پس از نمایش هر فیلم از برنامه‌های جنبی این جشنواره است.

در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان پراویدنس آمریکا قرار است ۱۲ فیلم بلند و بیش از ۲۰۰ فیلم کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن از سراسر جهان به نمایش درآید.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان پراویدنس در ایالت ردآیلند آمریکا از ۲۵ بهمن تا ۲ اسفند ۱۳۹۸ (۱۴ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۰)  به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر