728 x 90

محمدرضا اکبری کارتونیست درگذشت

محمدرضا اکبری کارتونیست درگذشت
محمدرضا اکبری کارتونیست درگذشت

محمدرضا اکبری،‌کارتونیست، کاریکاتوریست و تصویرساز،‌ بر اثر بیماری مننژیت و در نهایت کرونا در بیمارستان امام حسین (ع) تهران درگذشت.

به گزارش سایت ایران کارتون ، محمدرضا اکبری، متولد ۱۳۶۴ مشهد بود و از سال ۱۳۸۰ در مؤسسه گل آقا شروع به  فعاليت در زمينه كاريكاتور و تصويرسازي کرد و از سال ۱۳۹۲ در روزنامه همشهري مشغول به کار شد.

برگزاری ۵ نمايشگاه انفرادي تصویرسازی و کاریکاتور در خانه كاريكاتور ايران، فرهنگسراي فردوس و فرهنگسرای خانواده و دریافت جوايز متعدد در زمينه كاريكاتور از جمله : جايزه سوم بخش كاريكاتور چهره از اولين مسابقه كاريكاتور گل آقا ۱۳۸۲، جايزه اول رشته كاريكاتور در نخستين جشنواره هنر هاي تجسمي شهر ۱۳۸۷،جايزه دوم رشته كاريكاتور در بخش چهره در چهارمين دوره جشنواره هنرجوان ۱۳۸۷ ازجمله این جوایز است.

چاپ بيش از ۳۰ عنوان كتاب، همكاري با نشريات و مجلاتی چون: هفته نامه بچه های گل آقا، ماهنامه، فصلنامه و سالنامه گل آقا، گروه مجلات رشدجوان و رشد نوجوان، گروه مجلات همشهري جوان، پايداري، تندرستي، هفته نامه پنجره، فصلنامه خمپاره و ضميمه دوچرخه و سه چرخه  روزنامه همشهري، نشریه ستون آزادنشریه مشرقی و ماهنامه کیهان کاریکاتور از دیگر فعالیت های این هنرمند بود.

قابل توجه است ، طراحي شخصيت براي انيميشن تلويزيوني غول و اژدها و پروژه انيميشن سينمايي كورش كبير و طراحی کاراکتر مجموعه کارتونی "رنگ نیرنگ ۲" برای شبکه ۲و همكاري با شركت گوناگون از دیگرفعالیت های وی بود.

ایران کارتون درگذشت این هنرمند کارتونیست ،کاریکاتوریست و تصویرگر را به جامعه هنری و خانواده محترم ایشان تسلیت گفته و از خداوند متعال می خواهیم مورد غفران واسعه الهی اش قرار گیرد.

 

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر