728 x 90

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه: در حقوق بشر آمریکایی« زندگی » معنا ندارد

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه: در حقوق بشر آمریکایی« زندگی » معنا ندارد
دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه: در حقوق بشر آمریکایی« زندگی » معنا ندارد

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران گفت: در حقوق بشر آمریکایی، ملت‌ها باید تسلیم زیاده‌ خواهی‌های رژیم آمریکا شوند که در این صورت از "حقوق بردگی" برخوردار خواهند شد.

به گزارش سایت ایران کارتون ،خبرگزاری ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر آورده است : علی باقری در حاشیه‌ بازدید از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «نمی‌توانم نفس بکشم» که از ۲۱ خردادماه در گالری عالی حوزه هنری تهران برپا شده است، اظهار کرد: هر جایی از کره‌ زمین که آمریکایی‌ها به آنجا وارد شده‌اند، نمایشگاه واقعی حقوق بشر آمریکایی در آنجا برپا است. واقعیت‌های حقوق بشر آمریکایی را باید در عراق، افغانستان، فلسطین و یمن جست‌وجو کرد؛ جایی که جان انسان‌ها به اندازه‌ بند پوتین دانکی‌های متجاوز و اشغالگر هم ارزش ندارد.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: ملت ایران چند دهه است که با همه‌ وجود ماهیت ضدانسانی حقوق بشر آمریکایی را لمس کرده‌ است و به همین جهت شعار "مرگ بر آمریکا" فریاد ملت مظلومی است که زخم حقوق بشر آمریکایی بر اندام آن هویدا است؛ از کودتا در دهه‌ سی تا حمایت از اشغالگری و تروریسم در دهه‌ شصت و اکنون نیز تهدید و تحریم، اینها جلوه‌های عینی حقوق بشر آمریکایی در ایران است.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر رئیس قوه قضائیه، تصریح کرد: هنرمندان متعهد "رزمندگان بدون مرز" انقلاب اسلامی هستند که با شعار برخاسته از شعور انسانی، اسلامی و انقلابی، ملت‌ها را از افتادن در دام ظاهر سازی‌های فریبنده‌ متجاوزان و سلطه‌گران نجات می‌دهند.

وی در ادامه با  بیان اینکه هیچ نمایشگاهی توانایی نمایش عمق و ابعاد ضدانسانی رفتار رژیم آمریکا در قبال ملتها را ندارد، یادآور شد: آزادگی هنر و هنرمند، ضامن استقلال و آزادی ملت است، از اینرو صیانت از حقوق ملت‌ها و ایستادگی در برابر تجاوز و زیاده‌خواهی قدرت‌ها که بسترساز تعالی جامعه و پیشرفت کشور است، رسالت اصلی هنر و هنرمند انقلاب اسلامی است.

باقری با تأکید بر اینکه حقوق بشر آمریکایی، حقوق بشر مُغولی است، گفت: در حقوق بشر آمریکایی، ملت‌ها باید تسلیم خواسته‌ها و زیاده‌ خواهی‌های رژیم آمریکا شوند که در این صورت از "حقوق بردگی" برخوردار خواهند شد، ولی چنانچه از انجام خواسته‌های این رژیم سرپیچی کنند و قصد داشته باشند تا از هویت خود صیانت کرده و تسلیم آمریکا نشوند، هیچ حقی حتی حق حیات هم نخواهند داشت.

وی افزود: در حقوق بشر آمریکایی، "زندگی" معنا ندارد، انسانها باید یا "برده" باشند یا "مرده".

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به ناکامی آمریکایی‌ها در مواجهه با ملت ایران افزود: ملت ایران با اتخاذ "راهبرد مقاومت فعال" به آمریکایی‌ها فهماند نه تنها تسلیم زیاده‌ خواهی‌های نامشروع آنها نشده و نخواهد شد، بلکه با باور به نصرت الهی و اتکا به ظرفیت‌های درونی، "ترفند نخ نمای تحریم برای تسلیم" را به "الگوی پیشرفت در سایه‌ تحریم" تبدیل خواهد نمود.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه "فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی، بهای سرپیچی ملت ایران از بردگی آمریکا است" خاطرنشان کرد: "مذاکره" فرش قرمز آمریکایی‌ها برای ورود ملت‌ها به "تالار تسلیم" است، به همین جهت آمریکایی‌ها پس از برجام هسته‌ای به‌ دنبال برجام موشکی و برجام منطقه‌ای بودند تا مؤلفه‌های قدرت ملت ایران را که ضامن صیانت از سربلندی و آزادگی این ملت است، سلب کنند، اما دفاع مقدس ملت ایران در پاسداری از هویت اسلامی و انقلابی و ملی خود آنها را ناکام گذاشت.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر