728 x 90

برنامه معاون هنری جدید ارشاد

برنامه معاون هنری جدید ارشاد
برنامه معاون هنری جدید ارشاد

محمود سالاری که روز سه شنبه شانزدهم آذر ماه طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون جدید امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده در اولین گفتگوی رسانه‌ای خود به خبرنگار مهر توضیح داد: یکی از مهم‌ترین مواردی که در دوره جدید روی آن توجه و تمرکز ویژه‌ای خواهیم داشت اول شفاف سازی در حوزه مالی هنر و دوم معیشت هنرمندان عرصه‌های مختلف است که قطعاً برای آن برنامه‌ریزی خواهیم داشت.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) پیرامون موضوع بسیار مهم هنر در انقلاب اسلامی ایران فرمایشات بسیار مهم و ارزشمندی دارند که متاسفانه مغفول مانده بنابراین ما در دوره جدید نهایت تلاش و کوشش خود را انجام خواهیم داد که در حوزه‌های موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و دیگر هنرها آن انتظارات مورد نظر امام راحل را اجرایی کنیم.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری بدون تردید از مهم‌ترین کارهایی است که بنده در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روی اجرایی شدن آن تاکید دارم. بدون تردید رهبر معظم انقلاب اسلامی زحمات بسیار فراوانی برای تدوین و تبیین این بیانیه انجام داده‌اند که همه ما مدیران نظام جمهوری اسلامی ملزم به اجرایی شدن آن در تمامی سطوح هستیم.

سالاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: منهای مسائل معیشتی و تکریم هنرمندان تمامی رشته‌های هنری، برگزاری آبرومندانه جشنواره‌های هنری فجر یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید روی آن برنامه‌ریزی دقیق و اجرایی داشته باشیم تا این رویدادها به بهترین شکل ممکن میزبان مخاطبان و هنرمندان عزیز کشورمان باشد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره شرایط این سال‌های موسیقی ایران و برنامه‌های معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه گفت: ارتقای سطح موسیقی ایرانی از وضعیت فعلی به جایگاهی که در شأن و شخصیت این هنر است یکی از مهم‌ترین وظایفی است که ما باید در این حوزه انجام دهیم. به هر حال همه بزرگان موسیقی می‌دانند که وضعیت فعلی موسیقی راضی‌کننده نیست بنابراین باید تدبیری اندیشیده شود که با همراهی هنرمندان شریف موسیقی ایران و دوستان رسانه‌ای این وظیفه مهم اجرایی شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر