728 x 90

کتاب کاریکاتور میچل برنال از نگاه خودش و دیگران

کتاب کاریکاتور میچل برنال از نگاه خودش و دیگران
کتاب کاریکاتور میچل برنال از نگاه خودش و دیگران

سایت آمازون کتاب کاریکاتورهای میچل برنال، کاریکاتوریست مطرح جهانی، با عنوان«نجات چهره: سفرسال های من در کاریکاتور» معرفی کرده است. در این گزارش، یادداشتی از خود میچل برنال در باره این کتاب و کاریکاتورهایش به همراه نظرات چند تن از هنرمندان مطرح کاریکاتوریست، طراح شخصیت و تصویرگر آمده است که می خوانید:

 

 

 

صفحه ای از کتاب که در آن یادداشت ذیل از میچل برنال در باره کتابش با کاریکاتوری از استیو هاروی آمده است

 

در این کتاب، یک سال سفر من در زمینه یادگیری نحوه کاریکاتور گردآوری شده است. همیشه از کسانی که می توانند در عین تحریف یا اغراق، در ویژگی های آنها شبیه سازی کنند، می ترسیدم. به عنوان یک هنرمند، با شباهت ها دست و پنجه نرم کردم و می توانم آنها را انجام دهم اما آنها بیشتر مکانیکی بودند. من خود را ملزم کردم که حداقل یک سال در این سفر برای یادگیری این شکل هنری فعالیت کنم. بیش از 200 تصویر سیاه و سفید وجود دارد که حداقل 70 عکس آنها رنگی است. امیدوارم از این کتاب به اندازه من درخلق آن لذت ببرید و برای هنرمند شدن از این کتاب الهام بگیرید! با تلاش و پشتکار می توانید یاد بگیرید حتی اگر از این توانایی برخوردار نبوده باشید.

 میچل برنال

 

دو نمونه از کاریکاتورهای کتاب میچل برنال

 

نظرات هنرمندان مطرح جهانی در باره کتاب کاریکاتورهای میچل برنال:

 

«من کتاب های زیادی در زمینه کاریکاتور دیده ام که برداشت های تازه زیادی ندارنداما کارهای میچل به ویژه جوهرهایش بسیار تازه هستند. طراحی جوهر او از «جان لنون» بدون زحمت به نظر می رسد.»

 توم فلوحارتی/ مربی و تصویر ساز

 

کاریکاتور جان لنون که توم فلوحارتی در نوشته اش در بالا به آن اشاره کرده است

 

«من خودانگیختگی، تحریف و کارهای پرجنب و جوش شما را دوست دارم. شباهت ها بسیار خوب انجام شده است. فکر می کنم شما کارفوق العاده ای انجام می دهید و به نظر می رسد بیش ازیک سال روی آن کار کرده اید. چیزهای تاثیرگذار.»

 گری کلی/هنرمند و تصویرگر

 

«چیزی که من در کاریکاتور بیشتر از آن لذت می برم، آن لحظه هیبت انگیز واقعی است، وقتی بدون توجه به تکنیک و سبک، شباهت "نقطه ای" را مشاهده می کنید. با کارهای میچل، می توان آن دوز شگفت انگیز "نقطه روی" را با تکنیک استادانه و تازه بدست آورد. یک لذت واقعی!

 ماریا پیکاسو پیکر/ کاریکاتوریست و تصویرگر

 

 

کاریکاتور دنی ترخو اثر میچل برنال در کتابش

 

«جالب ترین چیز در مورد این کتاب این است که میچل خود را آماتور می نامد. این کتاب نه تنها ثابت می کند که دروغ است، بلکه جوراب های شما را از پا در می آورد. عمق شخصیت و استفاده از زبان شکل الهام بخش است. روشی که میچل قادر است شخصیت موضوعات خود را به تصویر بکشد شما را به هر صفحه ای می کشاند. من باید دوباره به این کتاب خیره شوم، امیدوارم شما هم از آن لذت ببرید!»

شون برایانت/طراح شخصیت

 

«کاریکاتورهای ارائه شده در این کتاب، مهارت های شهودی میچل را در فرم نشان می دهد اما بیش از هر چیز، کارش سرشار از شفقت و انسانیت است.»

آلبرتو رویز/ هنرمند مجسمه ساز

 

«میچل یکی از نویسندگانی است که من بسیار تحسین می کنم. نحوه انتخاب شکل مدل بسیار زیبا است. تنها با خطوط لازم به پایان رسیده است و اگرچه ساده است اما عمیق به نظر می رسد. فکر می کنم این کتاب، یک کتاب فوق العاده است که تصویر مدل را بسیار منعکس می کند.

کونیکازو نوگوچی / کاریکاتوریست ژاپنی

 

«برجسته ترین نکته شاید نحوه استفاده او از LA LINEA به عنوان زبان پلاستیکی باشد؛ او آن را به خوبی می شناسد به طوری که آن را با ارزش ، تهاجمی، ظریف، شل و با همان دانش که از خاکستری و رنگ عالی آنها استفاده می کند، استفاده می کند. باشد که او همچنان به رشد خود ادامه دهد و استعداد خود را به شادی همه ما که عاشق هنر و به ویژه CARTOON هستیم، نشان دهد.»

 خورخه لوئیس راموس کاجو/ تصویرگر

 

«میچل، قادر است در ضربات سریع و قاطع، شباهتی را در زیر شباهت سوژه های خود، شبیه خاک رس، در اغراق های شوخ و خلاقانه از ویژگی های صورت ثبت کند. این کاریکاتور با خوشنویسی، زیبا و بدون زحمت است.»

ژیلبرت داروئی/کاریکاتوریست

 

«کاریکاتور بسیار در این مجموعه است. من عاشق انواع اشکال و آزمایش های رنگی هستم. این واقعا باعث می شود که بخواهید فوراً کاریکاتور بکشید. این کتاب، یکی از آن کتاب های کاریکاتور برای کسانی است که مایل اند تجزیه و تحلیل کنند که چقدر می توانید روی صورت با آن تنوع بازی کنید، و باید کاملاً از آن برخوردار شود.

استفن نقره/طراح شخصیت و کاریکاتوریست

 

«آثار هنری کاریکاتور میچل برنال، دقیقاً مواردی را نشان می دهد که نگاه کاریکاتورها را بسیار سرگرم کننده می کند. او قادر است ذات سوژه های خود را با سهولت به تصویر بکشد و آنها را به چهره های اغراق آمیز زیبا و در عین حال قابل تشخیصی تبدیل کند که ما آنها را می شناسیم و دوست داریم. میچل راهی دارد که قادر است نه تنها جنبه های فیزیکی موضوعات خود را به تصویر بکشد بلکه شخصیت را نیز در کاریکاتورهای خود وارد کرده و آنها را واقعاً منحصر به فرد می کند!»

بابی چیو/ هنرمند و برنده جایزه امی

 

قابل توجه است، علاقمندان برای دیدن صفحاتی از این کتاب می توانند به اینجا مراجعه کنند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر