728 x 90

کارگاه تصویرسازی با موضوع سردار سلیمانی

کارگاه تصویرسازی با موضوع سردار سلیمانی
کارگاه تصویرسازی با موضوع سردار سلیمانی

کارگاه منطقه‌ای تصویرسازی «بیرق رشادت» با موضوع سردار قاسم سلیمانی، با حضور هنرمندان تصویرساز منطقه شمال غرب کشور در آستانه نخستین سالگرد شهادت این سردار سرافراز برگزار می‌شود.

احمد هوشمند قره باغ، مدیرحوزه هنری آذربایجان غربی، در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: این کارگاه هنری با همکاری حوزه هنری استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان و آذربایجان شرقی در فضای مجازی و با مشارکت چهار هنرمند تصویرگر از استان‌های مذکور برگزار می‌شود.

هوشمند افزود: «توحید توانایی رشید» از آذربایجان غربی، «شیرین مرزبان» از اردبیل، «قاسم برادران» از آذربایجان شرقی و «کاظم باقری نیا» از استان زنجان هنرمندانی هستند که در کارگاه منطقه‌ای تصویرسازی «بیرق رشادت» حضور دارند و آثار خود را در فضای مجازی تولید می‌کنند.

مدیر حوزه هنری آذربایجان غربی یادآور شد: بر همین اساس آثار تصویرگری تولید شده در قالب این کارگاه دهم دی ماه سال جاری در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی با حضور مسئولان و هنرمندان برجسته کشور به صورت مراسم آنلاین رونمایی و معرفی می‌شوند.

تولید پوسترهای تایپوگرافی «شهید قاسم سلیمانی» در حوزه هنری آذربایجان غربی آغاز شد

هوشمند همچنین گفت: در آستانه نخستین سالگرد شهادت «سردار قاسم سلیمانی» تولید پوسترهای تایپوگرافی با موضوع این سردار سرافراز با حضور جمعی از هنرمندان واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان غربی از ابتدای دیماه سال جاری در ارومیه آغاز شد.

وی یادآور شد: در این طرح که «خدایا مرا پاکیزه بپذیر» نامگذاری شده است، ۸ نفر از هنرمندان گرافیست شهرستان ارومیه به دعوت و سفارش حوزه هنری آذربایجان غربی و مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه با موضوع رشادت‌ها، حماسه سازی ها و مجاهدت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی و همچنین وصیت نامه سرداران «شهید مهدی باکری و قاسم سلیمانی» آثار خود را تولید می‌کند.

هوشمند قره باغ اضافه کرد: بر همین اساس امین اکبرنژاد، امید فیض الهی، مهدی لطفی، بهزاد آهنگری، امیر ختایی، مهدی خاقان، سعید کریمی و وحید حسینی پور هنرمندانی هستند که در این طرح فرهنگی حضور دارند و آثار تولید شده توسط این هنرمندان در قالب نمایشگاه محیطی در شهرستان ارومیه طی روزهای آینده در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

سردار سرافراز «قاسم سلیمانی» روز ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ به همراه «ابو مهدی المهندس» طی عملیات تروریستی به دستور رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر