728 x 90

معرفی کمیک دوزخ ضحاک + نمایش فیلم

معرفی کمیک دوزخ ضحاک + نمایش فیلم
معرفی کمیک دوزخ ضحاک + نمایش فیلم

کمیک "دوزخ ضحاک" از سری رمان‌های گرافیکی انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" از سوی انتشارات هورخش منتشر شد.

کیاوش جاهد پارسا نویسنده و تصویرگر این رمان گرافیکی است که با برداشتی آزاد از اساطیر کهن ایرانی نوشته و طراحی شده و اشکان رهگذر به عنوان مشاور در کنار این پروژه حضور داشته است.

در ابتدای این کتاب آمده است که؛ "ضحاک، سپه‌داری از سرزمین مردیسگرد، بعد از آنکه به ناحق بر تخت جمشیدشاه تکیه زد، با قیام کاوه‌ی آهنگر رو‌به‌رو شد و سپس آفریدون او را شکست داد. یزدان پاک به آفریدون فرمان داد تا از کوباندن گرز گاوسارش بر سر ضحاک و انتقام، دوری کند؛ او را به دماوندکوه ببرد و به زنجیر بکشد. چراکه با کشتن ضحاک سیاهی و تباهی در جهان ریشه می‌دواند و پایدار می‌شود. پس ضحاک در قلب مقدس دماوندکوه به اسارت کشیده شد."

کمیک "دوزخ ضحاک" در ادامه انتشار رمان‌های گرافیکی پیرامون انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" بعد از مجموعه چهار جلدی "جمشید" و مجموعه دو جلدی "ارشیا" از سوی انتشارات هورخش منتشر می‌شود. اشکان رهگذر، نویسنده و کارگردان انیمیشن سینمایی "آخرین داستان"، نویسنده و سرپرست طراحان کمیک‌های قبلی "آخرین داستان" بود.

کیاوش جاهد پارسا فارغ التحصیل رشته تصویرسازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است که پیش از این به عنوان طراحی کارکتر و استوری برد در ساخت انیمیشن سینمایی"آخرین داستان" همکاری داشته است. او پیش از این دو انیمیشن کوتاه "هفت پیکر" و "در امواج سند" را کارگردانی کرده است که انیمیشن کوتاه "در امواج سند" برنده بهترین انیمیشن کوتاه از اولین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کیش شده است.  جاهد پارسا در حال حاضر سرپرست بخش کمیک در استودیو هورخش است.

رمان گرافیکی "دوزخ ضحاک" از سوی انتشارات هورخش در 72 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 80 هزار تومان منتشر شد.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر