728 x 90

معرفی ابزارهای کار به خردسالان در انیمیشن با چی؟

معرفی ابزارهای کار به خردسالان در انیمیشن با چی؟
معرفی ابزارهای کار به خردسالان در انیمیشن با چی؟

انیمیشن«با چی؟» ساخته « مهین جواهریان» و از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با موضوع معرفی مهارت‌ها و همچنین ابزارهای مختلف کار به خردسالان در قالب ترانه، موسیقی و ضرب‌آهنگ به تازگی آماده نمایش شده است.

به گزارش سایت ایران کارتون، مهین جواهریان ، کارگردان این انیمیشن ، در گفتگو با اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ضمن اشاره به ساخته شدن این اثر برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال یعنی خردسال،یادآور شد: من سال‌ها برای گروه سنی کودک کار می‌کردم ولی در تجربه قبلی خودم انیمیشن «زر زری، کاکل زری» را برای خردسالان ساختم که اثر موفقی بود. «با چی» دومین تجربه من در زمینه انیمیشن برای خردسالان است.

جواهریان درباره تکنیک ساخت این اثر گفت: برای ساخت این انیمیشن از تکنیک کات‌اوت کامپیوتری استفاده شده است.

در این انیمیشن ۶ دقیقه‌ای برخی ابزارهای کار بنایی، باغبانی و کشاورزی، خیاطی و کفاشی به بچه‌ها در قالب شعر و ترانه و موسیقی معرفی شده است.

مهین جواهریان علاوه بر کارگردانی فیلم انیمیشن ۶ دقیقه‌ای «با چی؟»، کار گرافیک این اثر را نیز بر عهده داشته است و کار استوری‌بورد و استوری‌ریل را سمانه فضل‌الله اسدی، پس زمینه امیرهوشنگ معین و کار ریگ را پژمان فیروز بخت انجام داده‌اند.

از نگار زنجانی‌زاده و پژمان فیروزبخت نیز به عنوان انیماتور، محمد ناصری تدوین‌گر و  چنگیز صیاد به‌عنوان مسئول صدای این فیلم نام برده شده است.

یادآوری می‌شود، پیش‌تر نیز انیمیشن‌های «زری زری کاکل زری»، «بارون میاد جرجر»، مجموعه «عروسیه عروسی» شامل «تاج خروسی»، «گندوم دونه دونه»، «تور سفید» و «عروسی شاپرک» از مهین جواهریان به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

شایان ذکر است ، انیمیشن «با چی؟» در بهمن سال ۱۳۹۸ در سی‌ و پنجمین بازار بین‌المللی فیلم «کلرمون فران» ۲۰۲۰ فرانسه نیز معرفی شد.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر