728 x 90

مسعود شجاعی طباطبایی رییس داوران دوسالانه کارتون ضد جنگ صربستان شد

مسعود شجاعی طباطبایی رییس داوران دوسالانه کارتون ضد جنگ صربستان شد
مسعود شجاعی طباطبایی رییس داوران دوسالانه کارتون ضد جنگ صربستان شد

مسعود شجاعی طباطبایی، کارتونیست و کاریکاتوریست مطرح ایرانی، رییس هیئت داوران  بیست ویکمین مسابقه دوسالانه بین المللی کارتون ضد جنگ صربستان شد.

به گزارش سایت ایران کارتون، شجاعی طباطبایی ضمن اعلام این خبر در صفحه اینستاگرامش اظهار کرده است: به شکل حضوری به کشور صربستان دعوت شده ام و امیدوارم نماینده مناسبی برای کشور عزیزمان ایران باشم.

وی در ادامه به ارائه اطلاعاتی در خصوص این مسابقه پرداخته و گفته است: هنرمندان خوب کشورمان برای شرکت در این مسابقه تا روز ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) فرصت ارسال آثارشان به این مسابقه را دارند. این هنرمند در باره زمان داوری ها هم اظهار کرده است : داوری این مسابقه در روزهای ۲۱ و ۲۲ آگوست ( مصادف با روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد)  در شهر کراگوجواچ ، که بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان نماد جنگ معرفی شد، صورت می گیرد و در روز اختتامیه نیز با اهدای جوایز سفرای ۲۰ کشور دنیا در آنجا جمع می شوند و در کنار بنای یادبود بزرگی در مرکز این شهر مراسمی برپا می کنند.

شجاعی طباطبایی، خاطر نشان کرده است : هفت سال پیش (۱۳۹۳) برنده جایزه بزرگ این مسابقه شدم که سال بعدش هم به طور نمادین نمایشگاه انفرادی از کارهایم در این شهر برگزار شد و کتاب جمع و جوری هم از کارهایم به چاپ رسید.

 

اثر مسعود شجاعی طباطبایی که سال 1393برنده جایزه بزرگ کارتون ضد جنگ صربستان شد

 

وی در پایان درخصوص نمایشگاه انفرادی این دوسالانه گفته است: برپایی نمایشگاه یاد شده ، به عنوان فرصت برای برندگان جایزه بزرگ این رویداد است تا در فاصله بین این دوسالانه، یک نمایشگاه از آثارشان برپا شود.

 

قابل توجه است ، اسامی هیئت داروان این مسابقه  متشکل از هنرمندان ذیل است :

 

Jugoslav Vlahovic از صربستان, کارتونیست

Spiro Radulovic  از صربستان , کارتونیست و مدیر

Tosho Borokovic از صربستان، کارتونیست

Miodrag Stojilovic از صربستان، کارتونیست

مسعود شجاعی طباطبایی از ایران، کارتونیست

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر