728 x 90

انیمیشن آبتین و پرطلایی به زودی آماده نمایش می‌شود

انیمیشن آبتین و پرطلایی به زودی آماده نمایش می‌شود
انیمیشن آبتین و پرطلایی به زودی آماده نمایش می‌شود

علی نوری‌اسکویی ،کارگردان انیمیشن آبتین و پرطلایی، بیان کرد: این انیمیشن سینمایی به‌زودی آماده نمایش می‌شود.

به گزارش سایت ایران کارتون ، علی نوری اسکویی،کارگردان و تهیه‌کننده سینما، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروژه‌های سینمایی که در دست دارد، گفت: از سال گذشته مشغول تولید پروژه «آبتین و پر طلایی» هستم، این فیلم انیمیشن سینمایی به صورت مشترک بین ایران و کره در حال ساخت است. متاسفانه با شیوع کرونا و ثابت نبودن قیمت ارز برای تولید این فیلم با مشکلاتی مواجه بودیم اما با هر سختی که بود فیلم را پیش بردیم.

وی بیان کرد: متاسفانه درطول ساخت این اثرسینمایی نهادهای دولتی که به تولید انیمیشن اهمیت می‌دهند، حمایت جدی از ما نکرده‌اند و این پروژه با سختی بسیاری تولید شده است، البته کمک کوچکی از طرف مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی داشتیم. اما انتظار ما این است که در شرایط کنونی دولت اهتمام بیشتری برای به ثمر رسیدن پروژه‌هایی سینمایی که قابلیت ارزآوری دارند داشته باشد.

این تهیه کننده سینما ادامه داد: در واقع همیشه وقتی قصد انجام کارهای نوآورانه و خلاقانه را داریم باید بارساخت چنین پروژه‌هایی را به تنهایی روی دوش بکشیم، البته مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قرار است روی این فیلم ۲۵ درصد سرمایه گذاری داشته باشد.

وی تاکید کرد: «آبتین و پرطلایی» یکی از پروژه‌های فاخر سینمای ایران است و داستان یکی از شاهزاده‌های ایرانی در دوران ساسانیان را روایت می‌کند که به وی خیانت می‌شود و فرار می‌کند، این شاهزاده با یک پرنسس کره‌ای آشنا می‌شود، و دوباره به کشور باز می‌گردد و تاج و تخت خود را به دست می‌آورد، که این داستان برگرفته از متن کوشنامه است.

اسکویی گفت: این پروژه برای اولین باردر دنیا با همکاری ایران و کشور کره جنوبی و کارگردانی یک هنرمند کره‌ای در حال ساخت است. این فیلم برای اولین بار دست روی تاریخی از کشورمان گذاشته است که تا امروز به آن پرداخته نشده بود.

وی ادامه داد: در این فیلم بسیار به موارد ملی از جمله مسابقات چوگان، موسیقی کهن ایران و ساختار زندگی در آن دوران اشاره شده است.

کارگردان انیمیشن «رهایی از بهشت» توضیح داد: «آبتین و پرطلایی»،یک اثر تجاری است و برای عام ساخته شده است، امیدواریم این فیلم برای سال جاری آماده نمایش شود، البته از پخش کننده خارجی فیلم خبر داریم که بسیاری از فیلم‌های سینمایی انیمیشن تعطیل شده است و با توجه به اینکه «آبتین و پرطلایی» با آغاز اکران‌های بین‌المللی آماده می‌شود، می‌تواند موفقیت خوبی در گیشه داشته باشد.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر