728 x 90

تهدید به مرگ واسکو گارگالو بخاطر یک طرح

تهدید به مرگ واسکو گارگالو بخاطر یک طرح
تهدید به مرگ واسکو گارگالو بخاطر یک طرح

واسکو گارگالو کاریکاتوریست پرتغالی به دلیل کشیدن یک کارتون در نشریه سابادو بر علیه جنایات نتانیاهو و رژیم صهیونیستی توسط حزب لیکود تهدید به مرگ شد. این برای اولین بار نیست که یک کاریکاتوریست توسط اسراییل ترور یا تهدید به مرگ می شود. در سالگرد شهادت ناجی العلی که توسط موساد در لندن بخاطر طرح های گزنده اش ترور شد تا کنون هنرمندان کاریکاتوریست دیگری همچون کارلوس لطوف از برزیل ،آنتونیو آنتونس از پرتغال و مسعود شجاعی طباطبایی از ایران رسما تهدید شده اند.

اینبار جرم واسکو گارگالو این است که در کارتون خود به نتانیاهو اشاره دارد در حالیکه تابوتی که پرچم فلسطین بر روی آن است را در کوره آدم سوزی قرار می دهد، تابلوی بالای کوره نشانگر بازداشتگاه آشویتس در لهستان است و اشاره به هولوکاست دارد. هولوکاستی که اسراییل به سبب آن به جای اینکه از مسبب جنگ جهانی دوم بخشی برای یهودیان بگیرد، با کشتار و آواره کردن مردم فلسطین ، این کشور را اشغال می کند، کشوری که در طول جنگ جهانی دوم بیطرف بود! و کشور جعلی اسراییل رسما در سال ۱۹۴۸ تاسیس می شود.

هنرمندان زیادی در عرصه کارتون نسبت به این اتفاق موضع گرفته اند یا کاریکاتورهایی برای هم صنفشان طراحی کرده اند، هنرمندانی که حالا خود را واسکو گارگالو می نامند.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر