728 x 90

بهرام عظیمی : بزرگترین مشکل انیمیشن ما در اکران و حمایت است

بهرام عظیمی : بزرگترین مشکل انیمیشن ما در اکران و حمایت است
بهرام عظیمی : بزرگترین مشکل انیمیشن ما در اکران و حمایت است

بهرام عظیمی ،کارشناس و کارگردان انیمیشن،دربرنامه سینمایی هفت اظهارکرد: ساخت انیمیشن‌های مشابه هالیوود چهارهزارمیلیارد تومان هزینه دارد ولی هنوزذهنیت مدیرما این است که با انیمیشن جهان رقابت کنند.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از سینماپرس، درمیز دوم برنامه هفت ، که به بهانه موفقیت های بین المللی انیمیشن «ملکوت » ساخته فرنوش عابدی با حضور کارگردان‌ اثر و بهرام عظیمی‌ برگزار شد ، مشکلات حال حاضر انیمیشن مطرح شد.

بهرام عظیمی در این باره گفت: یکی‌از مشکلات حال حاضر سینمای انیمیشن این است که افرادی که تخصص دارند مهاجرت کرده اند و ما نیروی متخصص زیادی نداریم، این افرادی که هستند هم حمایت نمی شوند. سال گذشته دو انیمیشن هم زمان اکران شد یکی خوب یکی بد، ولی اثر بد دیده شد!

وی درادامه اظهارداشت: درحال حاضرشرایط بهترشده اما باید بدانی می خواهی چه بسازی. وقتی آدم می خواهد کار بین المللی بسازد باید به محتوای فرهنگ خود توجه کند. بزرگترین مشکل ایرانی ها درانیمیشن در بخش اکران و حمایت است. این جا ملاک این نیست که چه ساخته ای، این است که چه کسی هستی و به کجا وصلی! در انیمیشن خیلی این مساله سخت است که چند سال زحمت بکشی و در یک ماه خراب شود آن هم موقع اکران. بزرگترین مشکل انیمیشن ایران الان کمبود نیروهای انسانی متخصص است. چون همه رفتند. زیرچهارهزارمیلیارد تومان هزینه ساخت انیمیشن هالیوودی نمی شود ولی هنوز ذهنیت مدیر ما این است که با انیمیشن جهان رقابت کنند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر