728 x 90

یک قرن درخشش مدرسۀ انیمیشن چین

img
یک قرن درخشش مدرسۀ انیمیشن چین

به مناسبت گرامیداشت "سال‌های طلایی"، یک قرن باشکوه فعالیت مدرسۀ انیمیشن چین

 

 

 

 

 

 

 

هدف از این رویداد ادای احترام به هنرمندان برجستۀ استودیوی فیلم هنرهای زیبای شانگهای و دیگر هنرمندان و کاریکاتوریست‌های مشهور چینی بود که کمک شایانی به انیمیشن و کارتون چین کردند.
24 عکس سیاه و سفید از چهره‌های هنری معرف در سالن در معرض نمایش گذاشته شدند که نه تنها یاد هنرمندان و اساتید انیمیشن و کارتون چینی را زنده نگه می‌دارد، بلکه نسل بعدی انیماتورهای چینی را تشویق می‌کند وارثان خوبی برای این هنر باشند.

 

 

 

در این نمایشگاه آثار هنری قدیمی و اسناد تاریخی مانند دست‌نوشته‌ها، طرح‌ها، طراحی شخصیت‌ها، پوسترها، داستان و همچنین کتاب‌های کمیک و غیره که در آکادمی کنفوسیوس گوئیانگ به نمایش گذاشته شده‌اند از مجموعه‌داران خصوصی در پکن، شانگهای، شن یانگ، هانگژو و گوئیانگ، هنگ جمع‌آوری شده‌اند.

 

 

هر کدام از این مجموعه‌های گرانبها، داستان‌های خودشان را دارند که مردم از آن بی‌خبرند. هرچند، با نگاه به آنها می‌توان اشتیاق مجموعه‌داران، کارشناسان، محققان و مردم عادی را نسبت به آثار هنری و فرهنگ سنتی چین احساس کرد. می‌توانیم از طراحی و زیبایی این آثار تاریخی درس‌های زیادی بیاموزیم. از دستنوشته‌هایی که آنقدر قدیمی هستند که رنگ کاغذشان تغییر کرده است.

 

 

 

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر