728 x 90

یاهو و نمایشگاه "ملکه کشتی ربا"

img
یاهو و نمایشگاه "ملکه کشتی ربا"

یاهو اقدام به درج اخبار نمایشگاه " ملکه کشتی ربا" کرد:

نمایشگاه کاریکاتور "دزدان دریایی ملکه" در تهران ، الیزابت دوم ملکه انگلیس را به عنوان " ملکه دزدان دریایی" در تصرف یک تانکر نفتی ایرانی در جبل الطارق به تصویر می کشد.

تهران (AFP) - نمایشگاه کارتون و کاریکاتور در تهران افتتاح شده است که ملکه الیزابت دوم  را به عنوان ملکه دزدان دریایی به نمایش می گذارد ، پس از توقیف یک تانکر نفتی ایرانی توسط دولت انگلیس ، کاریکاتوری از ملکه کشیده شد که کلاه دزدان دریایی با نقش جمجمه و اسکلت روی آن دیده می شود.

به نظر می رسدروابط بین تهران و لندن از زمانی که تفنگداران دریایی بریتانیا در 4 ژوئیه  نفتکش  "گریس 1"  را در منطقه جبل الطارق توقیف کردند، بدتر شده است.

 به دنبال این اتفاق بود كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در 19 ژوئیه یك تانكرنفت با پرچم انگلیس را در تنگه هرمز ، توقیف كرد.

اکنون چهل کارتون  در نمایشگاه "دزدان دریایی ملکه" در مرکز فرهنگی هنری اسوه در تهران به نمایش گذاشته شده است ، رهبر ایران انگلیس را دولت خبیث نام برده است.

یکی از کارتون ها ، ملکه را به عنوان سارق  نشان می دهد ، در حالی که یک تانکر با نام "ایران" را با خود می برد، عنقریب در یک تور گرفتار می شود.

در یکی دیگر از این طرح ها، ملکه در لباس دزدان دریایی دیده می شود ، باکلاهی با طرح جمجمه و استخوان های متقاطع ، طوطی بر روی شانه ، قلاب آهنی برای دست ها و پاهای چوبی !(اشاره به کاری از مازیار بیژنی)

بازدید کنندگان این نمایشگاه می گویند که تحت تأثیر آثار هنری قرار گرفته اند.

یک کارمند بخش دولتی که خود را رضایی می نامد ، گفت: "این کارتون ها نشان میدهد که انگلیس علیرغم همه قدرت  خود می تواند منکوب شود. "

حسن تاجر ، ازدیگر بازدیدکنندگان می گوید: "برخی از آثار عالی بود."

وی به AFP گفت: "من احساس افتخار می كنم كه با شرایطی كه كشور ما در آن قرار دارد ، غیورانه در برابر قدرتهای جهانی ایستاده است."

- "سیلی در برابرسیلی" :

"همانطور که رهبر انقلاب گفت ، دوره بزن در رو تمام شده است. این سیلی در برابر سیلی و مشت در مقابل مشت است."

"وقتی ایران تانکر انگلیس را با اقتدار تصرف کرد ، من سرشار از غرور  شدم. خوشحالی ام به حدی است که نمی توانم آن را توصیف کنم. ایران نشان داد که آنها ( قدرت های زورگو) دیگر نمی توانند هر کاری را که دوست دارند انجام دهند."

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر