728 x 90

اختتامیه نمایشگاه محیط پاک با سبزقامتان نارنجی پوش

img
اختتامیه نمایشگاه محیط پاک با سبزقامتان نارنجی پوش

آیین اختتامیه نمایشگاه گروهی کاریکاتور« محیط پاک با سبز قامتان نارنجی پوش »با حضور پاکبانان ، شمشیر بیگی معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، افشین آزادی ریاست حوزه هنری کرمانشاه و کارکنان این مرکز، هنرمندان کارتونیست و خالقان آثاراین نمایشگاه صبح پنجشنبه درنگارستان حوزه هنری کرمانشاه برگزارشد.

درابتدای این آیین ، فخرالدین دوست محمد، مسول خانه کاریکاتور حوزه هنری کرمانشاه اظهار کرد: این نمایشگاه و سایر نمایشگاههای قبلی خانه کاریکاتور، با عناوینی مثل: احترام به سالمندان، احترام به قانون، صنایع دستی، احتکار،اختلاس و با هدف بسترسازی مناسب برای ساماندهی به معضلات و مشکلات روزجامعه برگزارشده اند.نمایشگاه اخیر نیز، که حاصل زحمت همکاران خانه کاریکاتور کرمانشاه است ، با هدف دیده شدن تلاش ها و زحمات شبانه روزی نیروهای پاکبان و بها دادن به لباس آنها است. همانطور که یک دکتر یا مهندس و... به شغل و لباس شان افتخار می کنند ، پاکبان ها هم جا دارد که با غرور به خود و شغل شان افتخارکنند.

درادامه، شمشیر بیگی ، معاونت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری کرمانشاه، ضمن قدردانی ازهمکاری و تعاملات پیوسته و همیشگی حوزه هنری گفت : سیستم اداری و هنرمندان وابسته به حوزه هنری پیوسته درکنار ما بوده و دلسوز فرهنگ شهراند. هفته یا ماهی نیست که چند برنامه مشترک نداشته باشیم و داریم بحث دیوارنگاره های شهری را با همکاری حوزه هنری در راستای فرهنگ سازی پیش می بریم.وی درادامه گفت : از تمامی هنرمندان تجسمی دعوت می کنم که به فراخوان دیوار نگاره های شهری پاسخ دهند چون شهر ما و دیوار های آن نیازمند نگاه زیبا شما است.شما می توانید با نگاه درست تر و زیباتر با مردم و مهمانان این شهر صحبت کنید.شمشیر بیگی افزود : قرار است 5 اثرازاین آثارانتخاب شوند و به شکل دیوارنگاره درمنطقه یک کرمانشاه نصب شوند.

درادامه این برنامه ، افشین آزادی، رئیس حوزه هنری کرمانشاه، نیز ضمن تشکر و قدردانی ازبرگزاری چنین نمایشگاه تاثیرگذاری، خاطر نشان کرد : درحالیکه بحث هنر برای هنر، هم درفضای هنری دنیا و هم کشورما به عنوان هنری که منقطع از دنیای پیرامون است مطرح می شود اما هنرمندان بزرگی پیدا می شوند که نسبت به دنیای اطراف شان احساس دین و رسالت می کنند و بی تفاوت نیستند. یکی ازاتفاق های مهمی که درحال افتادن است ، زحماتی است که شهرداری ها می کشند. وی ادامه داد: پاکیزه نگه داشتن محیط شهر، حاصل زحمت گروه هایی است که گاهی زحمات آنها را نمی بینیم.برای نمونه، این جمعیت، عزیزانی هستند که افتخارمیزبانی آنها را امروز داریم.آزادی در ادامه خاطر نشان کرد : برگزاری این نمایشگاه، حاصل ارتباط هنرمند و محیط پیرامون است. این تابلوهای زیبا را هر بار که نگاه کردم برایم تازگی داشته است.مدیرحوزه هنری کرمانشاه ، اکتفا کردن به برگزاری یک نمایشگاه ازآثار این نمایشگاه را کافی ندانست و گفت: بارها به دوستان پیشنهاد داده ام که این حرکت ها را باید ادامه داد و می توان از ظرفیت اتوبوس های داخل شهر برای کشیدن همین آثار روی  آنها هم بهره برد چون آمارزیادی از جامعه از این آثاری که محدود به گالری ها شده اند را رصد نمی کنند.وی درپایان گفت : تعداد این کارها چقدر باشدمهم نیست بلکه همدلی و شادی مردم مهم است .بنده به نمایندگی ازجامعه هنری و کسانی که دل شان برای این کشور و انقلاب می سوزد ، دست تک تک این عزیزان را می بوسم.

درپایان این آیین، از 16 پاکبان با اهداء لوح سپاس و هدیه نقدی، شاخه گل و بسته فرهنگی پکیج فیلم قدردانی گردید. همچنین از هنرمندان کاریکاتوریست محمدرسول گودینی، برهان ولدبیگی، مهتاب پایمرد، صبا محمودی و لیلارمضانی به عنوان هنرمندان برگزیده نمایشگاه قدردانی گردید.

شایان ذکراست، این نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و خانه کاریکاتور حوزه هنری کرمانشاه برگزار شد.


 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر