728 x 90

مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری ، اندونزی، 2023

مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری ، اندونزی، 2023
مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری ، اندونزی، 2023 مهلت شرکت در مسابقه: دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲

موضوع: تغییرات آب‌و‌هوایی

موضوع: تغییرات آب‌و‌هوایی

 

مهلت ارسال: 22 مه تا 31 جولای (9 مرداد)

 

با توجه به اهمیت و فوریت اقدام در جهت جلوگیری از تغییرات آب و هوایی باید قدم‌هایی هرچند کوچک در جهت رفع این معضل جهانی برداریم. مهم نیست د رکجای جهان زندگی می‌کنید با رعایت سبک زندگی مناسب و ایجاد آگاهی می‌توانید در این راستا قدم بردارید. تلاش‌های شما با مدد از تکنولوژی می‌تواند در سطح جهان دیده شود و الهام‌بخش باشد. 

مسابقۀ بین‌المللی تصویرگری «هنر در اقلیم» از تصویرگران منطقۀ آسیا و اقیانوسیه دعوت می‌کند تا آثار در آثار خود موضوع تغییرات آب و هوا را مورد توجه قرار دهند. هدف ما فراهم کردن بستری برای تبادل ایده‌ها و راه‌حل‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی و الهام بخشیدن به مردم برای ایجاد تغییرات معنادار برای شکل دادن به سبک زندگی خود در مواجهه با این چالش جهانی است.

قواعد مسابقه:

همۀ افرادی که تا 21 مه 18 ساله می‌شوند مجاز به شرکت در مسابقه هستند.

برگزارکننده و حامی مالی: Fingertips و Allianz Global Investors (AllianzGI)

AllianzGI از 20 سال پیش پیشگام در سرمایه گذاری پایدار بوده و از سال 2007 امضاکننده اصل سرمایه گذاری مسئولانه سازمان ملل متحد (UN PRI) بوده است.

این مسابقه در سال 2019 برای اولین بار در اسپانیا برگزار شد و حالا به آسیا و اقیانوسیه رسیده است. در سال 2022 حدود 2300 نفر با ارسال 3400 اثر از بیش از 100 کشور جهان در این مسابقه شرکت کردند. 

شرکت‌کنندگان باید از یک یا چند ایدۀ زیر به عنوان نقطه شروع کار خود استفاده کنند:

1. با سبک زندگی خود آینده را شکل دهید:
تغییر آب و هوا یک چالش جهانی است، همه ما در هر کجا که زندگی می‌کنیم با یک چالش روبرو هستیم. شیوۀ زندگی روزمره ما می‌تواند تغییر ایجاد کند، آینده بهتری را برای همه ما رقم بزند. استفادۀ ما از حمل و نقل عمومی، وسایل برقی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست می‌تواند گام بزرگی برای حفظ محیط زیست باشد.

2. شرایط خودمان را در آینده تغییرات اقلیمی حفظ کنیم:
تغییرات آب و هوایی به این معنی است که برای حفظ خود باید با عادات جدید سازگار شویم. تغییر دمای کره زمین به معنای تغییر در آب و هوا، اکوسیستم دریایی و زیستگاه حیوانات است. این همچنین بر روش‌های ساخت‌وساز، عملکرد و زنجیره غذایی ما و غیره تأثیر می‌گذارد. در حالی که ما با هم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی از بدتر شدن کار می‌کنیم، حفظ شرایط خود در یک محیط در حال تغییر نیز مهم است.

3. با استفاده از فناوری راه‌حل‌هایی ارائه کنید:
در حالی که شروع به مبارزه با تغییرات آب و هوایی می‌کنید، می‌توانید با مشارکت با دیگران برای تشکیل یک گروه تأثیرگذارتر، تفاوت بزرگتری ایجاد کنید. امروزه اشتراک‌گذاری سبک زندگی درست و آگاهی با استفاده از فناوری پیشرفته در سطح جهانی، راحت و آسان است.

4. ایجاد تغییر در زندگی واقعی از طریق اقدام جمعی:
هرچه افراد و سازمان‌های بیشتری تغییرات آب و هوایی را در اولویت قرار دهند، قدرت شکل دادن به آینده پایدار بیشتر می‌شود. از آنجایی که کشورهای زیادی در «انتشار گازهای گلخانه‌ای صفر» تا سال 2050 مشارکت کرده‌اند، اقدامات جمعی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی به بالاترین سطح ارتقا یافته است. اتحاد بزرگترین قدرت برای تغییر آینده است.

5. ارائه استانداردهای زندگی بهتر :
کشورهای مختلف برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی با یکدیگر همکاری می‌کنند. اقدامات آنها نه تنها به نفع محیط زیست است، بلکه به زندگی روزمره ما نیز اهمیت می‌دهد. تغییر سیستم‌های انرژی از سوخت‌های فسیلی به انرژی‌های تجدیدپذیر، هوای پاک‌تری را برای ما به ارمغان می‌آورد. ایجاد مشاغل سبز  سلامت عمومی و استاندارد زندگیرا بالا می‌برد. حفظ اکوسیستم‌های حیوانات و گیاهان می‌تواند اقتصاد جهانی موفق‌تری را برای همه ایجاد کند.

هر هنرمند مجاز به ارسال حداکثر 3 اثر است.

آثار نباید پیشتر منتشر  شده یا مورد استفاده قرار گرفته باشند. 

آثار باید بدون شرح و امضاء باشند.

آثار باید رنگی باشند.

اندازه: A3 (297mm x 420mm)

فرمت: JPG 

و 300 dpi

 

آثار را با 30 تا حداکثر 100 کلمه توصیف کنید.

 

فرم ثبت‌نام و آپلود آثار

منبع

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر