728 x 90

چهل و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی طنز پیراسیکابا، ۲۰۲۱

چهل و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی طنز پیراسیکابا، ۲۰۲۱
چهل و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی طنز پیراسیکابا، ۲۰۲۱ مهلت شرکت در مسابقه: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

موضوع: بازی‌های المپیک/ آزاد

موضوع: بازی‌های المپیک/ آزاد

قواعد شرکت در مسابقه:

چهل و هشتمین دورهٔ مسابقهٔ طنز پیراسیکابا با همکاری شهرداری این شهر، مرکز فعالیت‌های فرهنگی و مرکز طنز گرافیکی برگزار می‌شود:

1.   مهلت شرکت در مسابقه: تا بیستم جون (۳۰ خرداد)

2.   انتخاب آثار برگزیده: ۶ آگوست، بازگشایی: ۲۱ آگوست و اختتامیه: ۳۱ اکتبر

3.   شرکت در مسابقه برای تمامی هنرمندان مبتدی و حرفه‌ای از برزیل و سراسر جهان با آثاری جدید که قبلاً در مسابقه‌ای برندهٔ جایزه نشده باشند، آزاد است.

4.   آثار را با فرمت   JPEG و  300 DPI به ما ایمیل کنید.

5.   تکنیک : آزاد

6.   لازم است آثار دیجیتال توسط هنرمند امضا شوند.

7.   مشخصات خود را به همراه اثر به ما ارسال کنید.

8.   حداکثر اندازهٔ آثار کاغذی: 42 x 30 یا A3 ، آثار مجسمه‌ای: ۴۲ سانتی‌متر ارتفاع، ۳۰ سانتی‌متر عمق و ۳۰ سانتی‌متر عرض.

9.   هر هنرمند مجاز به ارسال حداکثر ۳ اثر در هر بخش است: کارتون (طنز گرافیکی با موضوعاتی که مربوط به زمان خاصی نمی‌شوند)، کاریکاتور (شخصیت و ظاهر یک فرد مشهور)، داستان مصور (حداکثر ۲ صفحه در هر اثر)   و موضوع سلامتی.

10.  موضوع بازی‌های المپیک:

بازی‌های المپیک باستان مجموعه‌ای از مسابقات بوده است که بین نمایندگان شهرهای مختلفِ یونان باستان برگزار می‌شده است، که به طور عمده این مسابقات رزمی و ارابه‌رانی بوده‌اند. خاستگاه بازی‌های المپیک با افسانه‌ها  گره خورده است و مشخص نیست. یکی از مشهورترین افسانه‌ها، هرکول و زئوس، را پدر  این بازی‌ها معرفی می‌کند. طبق افسانه، این هرکول بود که برای اولین بار بازی‌ها را «المپیک» خواند و رسم  برگزاری هر چهار سال یکبار را مرسوم کرد. طبق این افسانه هرکول پس از اتمام دوازده کار خود، استادیوم المپیک را به افتخار پدرش زئوس ساخت. پس از اتمام، ۲۰۰ قدم را مستقیم پیمود و این فاصله را یک استادیوم نامید، که بعداً به یک واحد برای اندازه‌گیری مسافت تبدیل شد. افسانهٔ دیگری بازی‌ها را به مفهوم آتش‌بس المپیک یونان باستان مرتبط می‌کند (ἐκεχειρία، ekecheiria). مشهورترین نقل این است که شروع بازی‌های المپیک باستان به ۷۷۶ سال قبل از میلاد برمی‌گردد. مسابقات باستان شامل دو، ورزش‌های پنجگانه (پرش، دیسک و نیزه، دو و مبارزه) ، بوکس ، کشتی و مسابقات اسب‌سواری بود.

11.   علاوه بر جوایز اصلی، جوایز ویژه‌ای نیز اهداء خواهد شد.

12.    همراه با اثر عکس و رزومه‌ای کوتاه ارسال گردد.

13.  آدرس پستی:

48º Salão Internacional de Humor de Piracicaba - Av. Dr. Maurice Allain, 454 - Caixa Postal 12 - CEP 13.405-123 Piracicaba- SP – Brasil

به همراه اثر، فرم ثبت نام با امضای هنرمند ارسال شود.

14. آدرس سایت:

http://salaointernacionaldehumor.com.br

فایل ارسالی بدیت شکل نام‌گذاری شود: اسم هنرمندـ کشورـ بخش مسابقه ـ کد اثر

15. نمایشگاه به صورت مجازی خواهد بود و مجسمه‌های دو یا سه بعدی اسکن خواهند شد و به صورت آنلاین به نمایش درخواهند آمد.

16. جوایز:

مجموع جوایز 55.000،00(پنجاه و پنج هزار رئال) به شرح زیر تقسیم می‌شود:

 

الف) پنج جایزه مقام اول به مبلغ5.000,00رئال تقسیم شده در میان گروه (كارتون ، كاریكاتور ، داستان مصور)

 

ب) جایزهٔ 5,000.00 به نام"THEMATIC AWARD - OLYMPIC GAMES"، که به آثار (کارتون ، کاریکاتور یا داستان مصور) اختصاص دارد که به موضوع بازی‌های المپیکی پرداخته باشند.

 

ج) جایزهٔ 10.000,00 رئال به نامGRAND PRIZE INTERNATIONAL HUMOR OF PIRACICABAاز بین پنج برنده هر گروه (کارتون ، کاریکاتور ، داستان مصور و موضوعی) انتخاب می‌شوند.

 

د) یک جایزه به ارزش 5.000,00  رئال و به نام"Alceu Marozi Righetto"، به اثری که با رأی گیری آزاد آنلاین انتخاب شده باشد. این جایزه مخصوص آثار مجسمه‌ای است.

 

ه) همچنین جایزهای به مبلغ 5.000،00 به نام جایزهٔCHAMBER OF MUNICIPAL OF PIRACICABA، منحصراً برای گروه کاریکاتور .

 

و) جایزه‌ای معادل 5.000،00  رئال با عنوانUNIMED HEALTH AWARDبرای آثاری با موضوع سلامتی.

۱۷. جوایز نقدی به حساب جاری افراد ارسال می‌شود و اگر طی دو ماه برندهٔ جایزه حسابی جاری به نام خود جهت انتقال مبلغ نداشته باشد جایزه به او تعلق نخواهد گرفت. در صورتی که به دلیل تحریم یا موارد دیگر امکان انتقال وجه بین بانکی وجود نداشته باشد، هنرمند فقط می‌تواند برندهٔ لوح افتخار شود.

۱۸. برگزارکننده مسئولیتی در قبال خسارت وارده در هنگام ارسال اثر ندارد. اثر اصلی را تا شش ماه پس از اعلام نتایج به آدرس ما همراه با یک نامه و امضای هنرمند ارسال کنید.

منبع

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر