728 x 90

مسابقۀ بین‌المللی گرافیک طنز

مسابقۀ بین‌المللی گرافیک طنز
مسابقۀ بین‌المللی گرافیک طنز

انجمن جشنواره‌های گرافیک، آمادۀ برگزاری هفدهمین جشنواره بین‌المللی طنز گرافیک شده است، نمایشگاهی که به طنز درباره فضا می‌پردازد و متشکل از تصاویر، طراحی و کاریکاتورهای هنرمندان داخلی و بین‌المللی خواهد بود.

ایدۀ این موضوع برگرفته از نامزدی شهر کولفرو به عنوان پایتخت فضایی اروپا در سال 2022  می‌باشد.

این نمایشگاه که در میان نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی یکی از بهترین و منحصربه‌فردترین نمایشگاه‌های منطقۀ لاتزیو به شمار می‌رود، رقابتی بین بهترین آثار با موضوع «تسخیر لبخند فضا» را برگزار خواهد کرد.

همچنین به گردهمایی 11 نوامبر سال 2021 اشاره دارد که در آن شهرداری‌های عضو CVA  دور هم جمع شدند. انجمن CVA ، انجمنی جهت تعامل شهرهای اروپایی با صنایعی است که در زمینۀ هوا و فضا فعالیت دارند. 

این نمایشگاه در قالبی مستدل به موضوع فضا در تمام جنبه‌های آن از دیدگاه هنرمندانی از سراسر جهان با نگاهی دقیق و همه‌جانبه یا 360 درجه می‌پردازد تا فرهنگ‌ها، ایده‌ها، خیالات و اختراعات مرتبط با این موضوع را از نگاه هنرمندان پنج قاره بررسی کند. با نگاه طنز و البته تصاویری که بیننده را به تأمل وادارد 

 

زبان طنز در زمان همه‌گیری یا پس از همه‌گیری کرونا یا جنگ... داروی مؤثری است که لبخند همراه با تأمل را بر لبان مخاطب می‌آورد. این بار با موضوع جدید «تسخیر لبخند فضا».

از این رو از  100 هنرمند برتر از 34 کشور در سراسر جهان دعودت کرده‌ایم تا بار دیگر مهارت خود را در خدمت فرهنگ به کار بگیرند، هنر طنز که به نوعی شعبده در دنیای تصاویر شباهت دارد.

خولیو لوبتکین / مدیر هنری جشنواره بین المللی طنز گرافیک

 
 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر