728 x 90

داوران مسابقهٔ کارتونی کروئیشوتم-اروپا، بلژیک

داوران مسابقهٔ کارتونی کروئیشوتم-اروپا، بلژیک
داوران مسابقهٔ کارتونی کروئیشوتم-اروپا، بلژیک

29 ژانویه ، اعضای هیئت داوران، کارتون‌های منتخب را جهت شرکت در نمایشگاه و درج  در کاتالوگ و انتخاب برندگان بیست و سومین دورهٔ مسابقهٔ «شانس‌ها و فرصت‌ها» انتخاب می‌کنند. ما هر روز یکی از اعضای هیئت داوران را به شما معرفی می‌کنیم. داور امروز:  النا اوسپینا (کلمبیا)

 پل لورس (PoLeurs) در سال 1947 در شهر لوکزامبورگ متولد شد، او به عنوان مهندسی بازنشسته در لوکزامبورگ زندگی می‌کند. وی متأهل و پدر سه پسر جوان است.

 

با وجود اینکه او هنر را نزد استاد نیاموخته است، آثارش از سال 1975 تا 1983 به طور منظم در مجلات لوکزامبورگ Revue ، Forum و Ons Stad منتشر شده‌اند. از سال 1976 وی در بسیاری از نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی شرکت کرده است. در چندین مسابقه بین المللی کارتون عضو هیئت داوران بوده  و از سال 2009 تا 2013 رئیس هیئت داوران در Salon International de la Caricature et du Cartoon de Vianden (لوکزامبورگ) بوده است.

 

از سال 1980 پل در مسابقات بین المللی کارتون شرکت کرده است. در سال 1983 برندهٔ خوش شانس جایزهٔ نفر اول در Euro-kartoenale Kruishoutem بود.  او 78 جایزه در مسابقات کارتونی داخلی و بین‌المللی کسب کرده است که در این میان 18 عنوان جایزهٔ نفر اول هستند. از سال 2003 او به طور دوره‌ای ۵ کتاب کارتونی منتخب از آثار خود را منتشر کرده است.

 «حضور در هیئت داوران یک مسابقه بین المللی کارتون برای من همیشه باعث افتخار است، خصوصاً اگر رئیس هیئت داوران Euro-Kartoenale Kruishoutem 2021 باشد، همچنین تقدیر از آثار شرکت‌کنندگانی که  در یک مسابقه بین‌المللی به آنها فرصت داده شده تا خودشان  را اثبات کنند باعث افتخار است.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، متأسفانه امسال روش انتخاب کاملاً متفاوت است، اما این نباید مانعی برای کار خوب و نتیجهٔ خوب از سوی اعضای هیئت داوران باشد.

لازم است به  تیم معروف ECC به ریاست  رودی گیسنز برای برگزاری مسابقه‌ای کارتونی در این سطح بالا به صورت هر دو سال یکبار تبریک بگویم و برای آنها آرزوی موفقیت کنم».

مارک دی بل در بین ما فرد جدیدی است. دی بل به عنوان شهروند افتخاری Kruisem (عنوانی که شهرداری جدید پس از چاپ آثارش به او داده است) بیشتر به عنوان نویسندهٔ کتاب‌های جوانان و بزرگسالان شناخته می‌شود. او همچنین یک بار به عنوان کارتونیست در مسابقهٔ  Euro-kartoenale Kruishoutem شرکت کرده و برندهٔ جایزه شده است. وی پیش از این نیز عضو هیئت داوران بوده است.

 از نظر مارک، یک کارتون عالی در وهلهٔ اول باید خنده‌دار باشد، و در عین حال مردم را به فکر وا دارد و به شکلی جذاب ترسیم یا نقاشی شود. دی بل یکی از اعضای بسیار مهم هیئت داوران است.

 «من پسر یک نجار هستم، نام مادرم ماری بود، در نزدیکی ناصریه متولد شدم، اگرچه موهایم هر روز سفیدتر می‌شوند ولی هنوز موهای بلندی دارم. من برای گفتن قصه سفر می‌کنم و ارتباط با بچه‌ها را دوست دارم».

النا اوسپینا هنرمند طراح و تصویرگر کلمبیایی است. وی سالها در زمینه تصویرگری در تحریریه‌های آمریکا و اروپا کار کرده و بیش از 50 جایزه در بخش طنز گرافیکی دریافت کرده است. کارتون‌های او در کتاب‌ها ، روزنامه‌ها و مجلات منتشر می‌شوند. او یکی از کارتونیست‌هایی است که برای صلح و دیگر مجموعه‌های کارتونی کار کرده است. در سال 2017 کارتون او روی جلد کاتالوگ بیست و یکمین دوره Euro-kartoenale با عنوان «روح» چاپ شد. و تابستان امسال یک نمایشگاه شخصی از کارتون‌های خود در ECC برگزار کرد.

 «برای من باعث افتخار است که عضو هیئت داوران مسابقهٔ معتبر Euro-kartoenale Kruishoutem 2021  بلژیک، کشوری با سبقهٔ طولانی در کمیک و کارتون باشم.

امسال،تفسیرهای متعدد در مورد موضوع  «شانس‌ها و فرصت ها» خواهیم دید، واقعیتی بسیار الهام‌بخش در این دوران بی‌ثباتی، سازگاری با تغییرات مداوم و تأمل در باب تأثیر انسان بر کرهٔ زمین.

شوخ طبعی روش خوبی برای دیدن جوانب دیگری از هر چیز است. دیدن نقاشی‌های هنرمندان سراسر جهان که با دیدی طنزآمیز به این اوضاع بحرانی نگاه کرده‌اند، جالب خواهد بود.

سایر اعضای هیئت داوران به زودی اعلام خواهند کرد ...

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر