728 x 90

جزئیات و رنگ در طراحی استیکر/ بهرام عظیمی

جزئیات و رنگ در طراحی استیکر/ بهرام عظیمی
جزئیات و رنگ در طراحی استیکر/ بهرام عظیمی

رئیس هیات داوران سومین دوره جایزه سال «استیکر» خطاب به شرکت‌کنندگان این جشنواره بیان کرد جزئیات و رنگ آثار باید طوری طراحی شود که در سایز کوچک و در صفحه موبایل همچنان قابل مشاهده باشد.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از ستاد خبری رویداد، بهرام عظیمی رئیس هیأت داوران سومین دوره جایزه سال «استیکر»، در توصیه‌ای به شرکت‌کنندگان این دوره گفت: شرکت‌کنندگان باید این نکته را در نظر داشته باشند که ما قرار است خروجی آثار را در صفحه موبایل تماشا کنیم. در دوره‌های قبل این مشکل وجود داشت که ما وقتی اثر را به صورت تابلو و در ابعاد بزرگ نگاه می‌کردیم، بسیار زیبا و جذاب بود، اما وقتی ابعاد این اثر کوچک و به یک استیکر برای استفاده در پیام‌رسان داخلی و خارجی تبدیل می‌شد، بسیاری از جزئیات از بین می‌رفت و ما با یک تصویر نامفهوم روبه‌رو می‌شدیم.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نکاتی که شرکت‌کنندگان باید در طراحی استیکر رعایت کنند، این است که کار باید جزئیات داشته باشد، اما این جزئیات طوری طراحی شود که در سایز کوچک هم دیده شود. نکته دوم اینکه اثر باید رنگ داشته باشد، اما طوری باشد که وقتی این استیکر را در سایز کوچک و در موبایل نگاه کردیم طیف رنگ‌ها خیلی نزدیک به هم نباشند که غیرقابل تشخیص شود.

این هنرمند در پایان خاطرنشان کرد: پرداختن به جزئیات در طراحی استیکر نکته بسیار مهمی است، اما شرکت‌کنندگان باید هر طرحی را که خلق می‌کنند، کوچک کنند و خودشان ببینند که آیا جزئیات طراحی هنوز دیده می‌شود یا اینکه طرح را به دوستان و همکاران خود نشان دهند تا آن‌ها هم قضاوت کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در سومین دوره جایزه سال استیکر تا سه شنبه ۲۵ آبان‌ماه فرصت دارند تا آثار خود را برای دبیرخانه مسابقه به نشانی stickerprize.org ارسال کنند. همچنین اختتامیه این جشنواره در روز ۲۱ دی ماه همزمان با روز جهانی استیکر برگزار می‌شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر