728 x 90

حکایت های انیمیشنی بوستان سعدی درشبکه امید

حکایت های انیمیشنی بوستان سعدی درشبکه امید
حکایت های انیمیشنی بوستان سعدی درشبکه امید

مجموعه انیمیشن بوستان سعدی به کارگردانی ملوس مراد، هر روز ازشبکه امید پخش می‌شود.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مجموعه انیمیشن «بوستان سعدی» شامل حکایاتی از بوستان سعدی است که برای مخاطب کودک و نوجوان با تکنیک دو بعدی به کارگردانی ملوس مراد در ۲۶ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای و در مرکز پویانمایی صبا تولید شده و هر روز ساعت ۷:۴۵ و ۱۷:۴۵ از شبکه امید پخش می‌شود.

مجموعه «بوستان سعدی» داستان‌های است که بر اساس حکایات، پندها و اندرزهایی برگرفته از بوستان، اثر ارزنده سعدی شیرازی تهیه شده است در این مجموعه تلاش شده تا در متن اصلی کمترین دخل و تصرف صورت گیرد.

در این مجموعه، سعدی نظاره گر داستان است و نقش راوی را در داستان ایفا می‌کند و اشعاری را می‌خواند، مردم کوچه بازار به طور سنتی طراحی و نقاشی شده‌اند اما برای ارتباط بهتر مخاطب با شخصیت‌های داستانی از دیالوگ های عامیانه‌تری استفاده شده است.

این مجموعه برای کودک و نوجوان و آشنایی بیشتر این قشر با هنرمندان و شاعران فارسی زبان و پی بردن به فرهنگ و زبان گذشتگان ساخته شده و آثار این هنرمندان به لحاظ تاثیرگذاری بیشتر بصری، به صورت انیمیشن ساخته می‌شود. در این کار سعی شده است که سادگی فضا و شخصیت‌ها به لحاظ زمانی کاملاً در طراحی‌ها رعایت شود. چهره‌ها، تن پوش‌ها و حتی نوع چیدمان وسایل زندگی، نوع بازارها، محیط شهر و کاخ‌های آن زمان حاکی از زندگی در قرن هفتم دارد.

برخی از عوامل این مجموعه عبارتند از نویسندگان: مجید راستی و علی صمیمی زاد با بازبینی جلال الدین اکرمی، انیماتورها: بهنام برنجی، نگین طاهری، سعید جلالیه، شهلا قاسمیان، جواد ابراهیم خانی، آرزو صائب و موسیقی: فرهاد هراتی.

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر