728 x 90

وُرک‌شاپ ترامپیسم بهمن عبدی

وُرک‌شاپ ترامپیسم بهمن عبدی
وُرک‌شاپ ترامپیسم بهمن عبدی
 • وُرک‌شاپ کاریکاتور «ترامپیسم» با حضور بهمن عبدی و با موضوع شیوه و تکنیک اجرا ، دربخش جنبی دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» با شرکت هنرمندان سیزده  استان کشور در دانشگاه علمی، کاربردی بجنورد برگزار شد.

  به گزارش ایران کارتون به نقل از روابط عمومی حوزه هنری خراسان شمالی، بهمن عبدی، استاد و پیشکسوت عرصه کارتون و کاریکاتور و مدرس کارگاه شیوه و تکنیک اجرا ، به تبیین جزئیات پرتره در کارتون و کاریکاتور پرداخت و تصویرسازی بدون اغراق و پرداختن به حالت‌های مختلف را به هنرجویان با اهتمام به تجسم کردن و از حفظ کشیدن شخصیت افراد توصیه کرد.

   وی رعایت سادگی در پرتره، داشتن روح دراثر و پرداختن به جنبه‌های مختلف شخصیتی همچون شادی، عصبانیت، غم و فریاد را ازجنبه‌های مثبت در این شیوه دانست و تصریح کرد: توجه به این موارد، موجب اعتماد به نفس فعالان این عرصه و تقویت کشیدن پرتره توسط آنان خواهد شد.

   عبدی درادامه به فرم پرتره درکارتون و کاریکاتور پرداخت و سپس به پرداختن به شخصیت‌هایی با چهره‌هایی ساده ازطریق تجسم اشاره کرد و گفت : این شیوه سبب می‌شود با تماشای چهره افراد، به آسیب شناسایی جنبه‌های دیگر درشخصیت افراد،که تصویرنشده است ، پرداخت شود. 

   در این کارگاه، هر یک از هنرجویان و شرکت‌کنندگان در این ورک‌شاپ به ارائه پرتره‌هایی مرتبط با موضوع مطرح شده پرداختند تا با شیوه‌ها و تکنیک‌های جدید اجرا آشنا شوند و بتوانند آثاری دارای روح خلق کنند که زمینه‌ساز افزایش قدرت تجسم و سرعت در تولید اثر در فعالان این عرصه شوند.

  شایان ذکراست، کارگاه دو روزه ایده‌یابی و شیوه و تکنیک اجرا با حضور ۳ چهره برتر کاریکاتور «مسعود ضیائی» ، «عباس ناصری» و «بهمن عبدی» با شرکت کارتونیست هایی از استان‌های : خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، سمنان، گلستان، مازندران، اصفهان، همدان، مرکزی، البرز، بوشهر، آذربایجان شرقی و تهران در راستای غنا بخشیدن به جریان کارتون وکاریکاتور کشور و بهره‌گیری از تجربیات استادان برتر این عرصه هم زمان با آیین اختتامیه جشنواره برگزار ‌شد.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر