728 x 90

انیمیشن خرچنگ در جشنواره انیمافست قبرس

انیمیشن خرچنگ در جشنواره انیمافست قبرس
انیمیشن خرچنگ در جشنواره انیمافست قبرس

فیلم کوتاه انیمیشن «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی و محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه بین‌الملل نوزدهمین جشنواره انیمافست قبرس راه یافت.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل ازاداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این انیمیشن به عنوان تنها نماینده سینمای ایران ، قرار است دراین رقابت بین‌المللی با فیلم‌هایی از کشورهای فرانسه، مکزیک، آلمان، بلژیک، آمریکا و روسیه رقابت کند.

فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه بین‌الملل برای دریافت جایزه هزار یورویی و جایزه بزرگ جشنواره و فیلم‌های کوتاه ملی نیز برای جایزه نقدی ۵۰۰ یورویی و جایزه بهترین فیلم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بر این اساس، انیمیشن ایرانی ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «خرچنگ» ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ (۱۰ آگوست ۲۰۲۰ میلادی) در «سینما» یی رو باز در شهر نیکوزیا قبرس به نمایش گذاشته می‌شود.

داستان فیلم خرچنگ درباره‌ی پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه در آید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است ...

بر اساس این گزارش، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی انیمافست قبرس به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم این کشور و تنها جشنواره انیمیشن قبرس امسال از ۱۹ تا ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ (۹ تا ۱۲ آگوست ۲۰۲۰) در سینماهای روباز شهر نیکوزیا کشور قبرس برگزار می‌شود.

شایان ذکر است ، هدف از برگزاری این جشنواره، انتخاب بهترین تولیدات انیمیشن روز جهان در حوزه فیلم‌های هنری و غیر تجاری انیمیشن و رشد آگاهی مخاطب و ارتقای توسعه فرهنگی، اجتماعی در زمینه فیلم‌سازی مستقل انیمیشن و ترویج این هنر عنوان شده است.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر