728 x 90

بیان آثار هنری در انیمیشن موزه

بیان آثار هنری در انیمیشن موزه
بیان آثار هنری در انیمیشن موزه
مجموعه پویانمایی «موزه» به تهیه کنندگی نادریغماییان و کارگردانی بهروز و آبتین یغماییان و از تولیدات مرکز صبا با هدف آشنایی  کودکان با تاریخچه آثار هنری و شناخت هویت تمدنی ایرانیان از شبکه پویاپخش می شود.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، انیمیشن «موزه» از تلفیق دو تکنیک عروسکی تک فریم (استاپ موشن) و دو بعدی در سه سری و در مجموع 78 قسمت برای گروه سنی کودک تولید شده است که در حال حاضر سری سوم  آن از شبکه پویا در حال پخش است.
این انیمیشن تاریخچه آثار هنری ایرانی را به تصویر می کشد و هدف از ساخت این مجموعه آشنا ساختن کودکان با تاریخچه آثار هنری، شناخت هویت های تمدنی، اجتماعی و فرهنگی است. همچنین موضوع و دکورهای این مجموعه با بهره گیری از فضاها و بناهای تاریخی ایران ساخته شده تا پیوندی دوباره با نقش کاربردی معماری ایرانی و تزیینات داخلی برقرار کند.
در این مجموعه گروهی خلافکار در صدد هستند، گذشته تاریخی این سرزمین را از یک موزه به عنوان نماد فرهنگ کهن و عظیم ایران به سرقت ببرند. در مقابل این گروه که دارای ضعف هویتی می باشند عده ای از علاقه مندان به تاریخ ملی و هویت ایرانی اسلامی قرار دارند که همواره نقشه هایشان را ناکام می گذارند. در فصل های جدید برای پُررنگ تر شدن نقش اهالی موزه، برادر 15 ساله شَمد به نام حافظ که پسری تیز هوش و اهل اختراع و اکتشاف و فعال در زمینه کامپیوتر و رباتیک است به مجموعه اضافه می شود.
حافظ علاقه شدیدی به علم آموزی دارد و به این علت سعی می کند در اوقات فراغت به موزه آمده و ضمن کمک به برادرش شمد، اطلاعات خود را در رابطه با فرهنگ ایرانی افزایش دهد. او موفق می شود با کار گروهی و برنامه ریزی، نقشه های خلافکاران را نقش بر آب کند.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر