728 x 90

انیمیشن افسانه موزه ها در شبکه امید

انیمیشن افسانه موزه ها در شبکه امید
انیمیشن افسانه موزه ها در شبکه امید

مجموعه انیمیشن « افسانه موزه ها» از امروز ساعت 45 : 20 دقیقه به روی آنتن شبکه امید می رود.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، این انیمیشن به تهیه کنندگی «سمیرا داراب پور» و کارگردانی «امین یاوری مقدم» با تکنیک سه بعدی و به سفارش مرکز پویانمایی صبا برای گروه سنی کودک و نوجوان در 13 قسمت 15 دقیقه ای تولید شده است.
« افسانه موزه ها» فرهنگ دینی و بومی ایران را به تصویر می کشد و اولین مجموعه انیمیشنی است که به معرفی موزه های ایران پرداخته‌ است. هدف از ساخت این مجموعه تشویق و ترغیب مخاطب به بازدید از موزه ها است. هر قسمت از مجموعه مربوط به یک موزه خاص می باشد مثل موزه ایران باستان. تلفیق تخیل با واقعیت و تطبیق آن با دنیای کودکانه سبب جذابیت این انیمیشن شده است.
« افسانه موزه ها» به سنت های قدیمی، نکات اخلاقی و آموزش صنایع دستی از قبیل سفالگری و قالی بافی توجه دارد.  این انیمیشن با اشاره به مشکلات فیملسازی با زبانی طنز، مخاطبان را با این حرفه آشنا می کند و در زمان پردازش به هرکدام از موزه ها به روایت افسانه ای مرتبط با آن موزه می پردازد. این افسانه ها هدفی جز معرفی شخصیت های مطرح افسانه ای به کودکان و پرورش تخیل آنها ندارند. این اثر که به معرفی فرهنگ بومی ایران در قالب معرفی موزه‌های مختلف پرداخته، از نوعی انسجام داستانی برخوردار است.
همچنین این مجموعه در مورد یک گروه فیلمسازی است که درهر قسمت از این مجموعه، درحال تولید فیلمی از یک افسانه می باشند. افسانه مذکور که مربوط به یکی از اشیای شاخص درون موزه است، داستانی را مطرح می کند که نشان می دهد هر ابزاری که در موزه قرار دارد دارای پیشینه ای کهنه است.  در انتهای هر قسمت اطلاعاتی راجع به موزه در خلال داستان با چاشنی طنز به مخاطب ارائه می شود.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر