728 x 90

انیمیشن قدم یازدهم در انیمافست زاگرب

انیمیشن قدم یازدهم در انیمافست زاگرب
انیمیشن قدم یازدهم در انیمافست زاگرب

انیمیشن کوتاه «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش رقابتی فیلم‌های کودکان چهل‌وهشتمین جشنواره‌ی جهانی انیمافست زاگرب راه یافت.

به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «قدم یازدهم» روز شنبه ۱۲ مهر ١٣٩٩ در گروه ۳ (گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال) بخش رقابتی «فیلم‌های کودکان» این دوره از جشنواره زاگرب در ساعت ۱۰ صبح به نمایش در می‌آید.

بر اساس این خبر ۴۱ فیلم از ۲۰ کشور جهان در بخش مسابقه‌ی کودکان و نوجوانان جشنواره‌ی انیمافست زاگرب ۲۰۲۰ به رقابت می‌پردازند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌تر نیز در بخش رقابتی جایزه بزرگ چهل‌وهفتمین دوره این جشنواره (۲۰۱۹) با انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین حضور داشت.

مریم کشکولی‌نیا، مدرس دانشگاه و انیماتور به‌نام ایرانی، سومین حضور بین‌المللی خود را با انیمیشن «قدم یازدهم» در بخش مسابقه این جشنواره تجربه می‌کند. او پیش از این در انیمافست زاگرب سال ۲۰۱۲ با فیلم‌ «تونل» و سال ۲۰۱۵ با فیلم «مال من است» در بخش مسابقه درخشیده است.

جشنواره‌ی جهانی انیمافست زاگرب از سال ۱۹۷۲ در بخش‌های مختلف رقابتی، مرور به آثار گذشته، کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها، نمایشگاه‌ها، جلسه‌های تبادل اطلاعات، جوایز، چشم‌اندازها، کارگاه‌ها و رویدادهای دیگر تاسیس شد و تاثیر مستمری بر زندگی هنری شهر زاگرب علاوه بر ترویج هنر انیمیشن در سطح دنیا داشته است.

جشنواره زاگرب با پیشینه‌ای ۴۸ ساله، دومین جشنواره قدیمی دنیاست که به انیمیشن اختصاص دارد.

این جشنواره از ابتدای تاسیس خود به فیلم‌سازان خلاق در سبک‌های مختلف از تکنیک‌های سنتی،  و کامپیوتری گرفته تا تکنیک‌های تجربی و اکتشافات چندرسانه‌ای توجه خاصی دارد.

فیلم‌سازان از چهار گوشه‌ی جهان می‌دانند که شرکت در جشنواره‌ی انیمافست زاگرب به معنای دیدار با دوستان و همکاران انیماتور و همچنین تماشاچیانی است که آثار انیمیشن را به خوبی می‌شناسند و تکریم می‌کنند. به‌گونه‌ای که در روزهای برگزاری جشنواره از انیماتوران به‌نام این عرصه تا دانشجویان و استعدادهای نوظهور همگی در کنار هم در سالن‌های نمایش به تماشای فیلم می‌نشینند.

یادآوری می‌شود هیئت داوران، تمامی آثار ارسالی مناسب در بخش رقابتی این جشنواره را بر اساس دسته‌بندی از پیش انجام شده به چهار گروه سنی ۴ تا ۷ سال، ۷ تا ۱۰ سال، ۱۰ تا ۱۴ سال و ۱۴ سال به بالا طبقه‌بندی کرده‌اند.

چهل‌وهشتمین جشنواره جهانی انیمافست زاگرب از ۷ تا ۱۲ مهر سال ۱۳۹۹ (۲۸ سپتامبر تا ۳ اکتبر ۲۰۲۰) در شهر زاگرب کشور کرواسی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر