728 x 90

انیمیشن اقتباسی ایوان منحصر به ‌فرد در ژانر کودک

انیمیشن اقتباسی ایوان منحصر به ‌فرد در ژانر کودک
انیمیشن اقتباسی ایوان منحصر به ‌فرد در ژانر کودک

انیمیشن سینمایی «ایوان منحصربه‌فرد» محصول  ۲۰۲۰ آمریکا به کارگردانی «تئا شاروک» بر اساس یک رمان کودک به همین نام در ژانر درام و فانتزی ساخته شده‌ و فیلمنامه‌اش را نیز «مایک وایت» نوشته است.

این فیلم سینمایی انیمیشن، داستان گوریلی به‌نام«ایوان»را روایت می‌کند که در یک مرکز خرید بزرگ در قفس زندگی می‌کند. زندگی ایوان پس از آشنا شدن با یک فیل به‌نام «استلا» کاملاً تغییر می‌کند و در این فروشگاه یک سگ ولگرد به‌نام «باب» هم حضور دارد.ایوان به کمک استلا خاطرات پیش از حضور در این فروشگاه و قفس را به یاد می‌آورد و او هم به استلا کمک می‌کند تا قطعه‌های گذشته‌اش را کنار هم قرار دهد تا طرحی برای فرار از این قفس و فروشگاه پیدا کنند.

سم راکول به عنوان صدا پیشه ایوان (گوریل) گوینده است. آنجلینا جولی، برایان کرانستون، رامون رودریگز، پرنس بروکلین، آریانا گرینبلات، دنی دویتو، و هلن میرن نیز در این فیلم صداپیشه دیگر کارتر‌ها هستند. این اثر قرار است در تاریخ ۱۴ اوت سال ۲۰۲۰ توسط کمپانی استودیو سینمایی والت دیزنی منتشر شود.

رمان ایوان منحصربه‌فرد در زمینهٔ ادبیات کودک و نوجوان نوشتهٔ کاترین اپلگیت و مصور سازی شده توسط پاتریشیا کاستلو، در سال ۲۰۱۲ برندهٔ نشان نیوبری و چندین جایزهٔ دیگر از جمله نشان کالدکوت گردید، این کتاب برای دریافت جوایزی دیگر، هم‌اکنون هم نامزد است.

در خلاصه داستان رمان این فیلم آمده است: فانتزی شگفت‌انگیز و تلخ اپلگیت، دربارهٔ گوریلی است که در یک فروشگاه و در اصل یک مرکز خرید بزرگ در قفس زندگی می‌کند و زندگی اش پس از آشنا شدن با یک بچه فیل عوض می‌شود، اپلگیت با الهام از مقالهٔ یک روزنامه مربوط به ۲۰ سال پیش (از تاریخ نگارش قصه) که دربارهٔ زندگی واقعی گوریلی به نام ایوان در یک فروشگاه بود و سرانجام به باغ وحش سپرده شد، کتابش را نوشته است.

شایان ذکر است ، رمان «ایوان منحصربه‌فرد» در ایران هم به همین عنوان و با ترجمه «کیوان عبیدی آشتیانی» توسط نشر افق منتشر شده است.

کاترین اپلگیت،نویسنده این کتاب، در سال 1956 در آمریکا متولد شده است. آثار این نویسنده کودک و نوجوان بارها مورد تقدیر قرار گرفته و تاکنون 35 میلیون نسخه از کتاب‌های مجموعه Animorphs که با همراهی همسرش نوشته، در جهان منتشر شده است.

جدیدترین اخبار

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر