728 x 90

بیست و نهمین مسابقۀ بین‌المللی کارتون Calicomix مکزیک، 2022

بیست و نهمین مسابقۀ بین‌المللی کارتون Calicomix  مکزیک، 2022
بیست و نهمین مسابقۀ بین‌المللی کارتون Calicomix مکزیک، 2022 مهلت شرکت در مسابقه: دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

موضوع: گونه‌های در معرض خطر

موضوع: گونه‌های در معرض خطر

 

مهلت ارسال آثار: 15 اوت (24 مرداد)

 

از کارتونیست‌های سراسر جهان دعوت می‌شود تا در این مسابقه شرکت کنند و هنر خود را به کار گرفته و به موجودات در حال انقراض یا افسانه‌های در دست فراموش بپردازند. موجوداتی همچون catrinas (جمجمه‌ای تزئین شده با کلاه و... که بعدها نماد روز یادآوری مردگان شد) و alebrijes (موجوداتی افسانه‌ای و خیالی مانند «الاغی با بال‌های پروانه، خروسی با شاخ گاو و شیری با سر عقاب») و همچنین انسان و سیارۀ زمین و آنچه که متعلق به این سیاره است و در حال از بین رفتن است بدون اینکه جایگزین یا بازگشتی داشته باشد.

در سفر تمدن لازم است بشر بار دیگر به پشت سر خود و طبیعتی که زندگی او از آن نشئات گرفته است نگاهی بیندازد. اما این بار با درک و آگاهی، با این نگاه که ادامۀ بقای او به هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با سایر موجودات بستگی دارد.

از کارتونیست‌ها دعوت می‌شود با الهام از آثار José Guadalupe Posada و Pedro Linares López (catrinas و alebrijes ) آثار خود را خلق و ارسال نمایند.  

ما در این مسابقه سنت‌های مکزیک و کارتون را با هم درآمیخته‌ایم تا بگوییم چگونه هنر می‌تواند نوع نگاه و تفسیر ما را از هر چیزی تحت تأثیر قرار دهد. 

این مسابقه همزمان با صد و هفتادمین سالگرد تولد خوزه گوادالوپ پوسادا، تصویرگر مکزیکی، که مرگ موضوع بیشتر آثارش بود، برگزار خواهد شد. او به سیاست علاقه‌مند بود و سبک جدیدی را در چاپ بنا نهاد. ارزشمندی آثار او را می‌توان از  آثاری که با الهام از سبک او خلق شده‌اند متوجه شد. 

Pedro Linares در سی سالگی به تب شدیدی دچار و در عالم رویا وارد جنگلی با موجوداتی وحشی با رنگ‌های غیرطبیعی می‌شد که اغلب دارای بال، شاخ، دم، دندان‌های خشن و چشم‌های برآمده بودند. او در میان صداهایی که به گوش می‌رسید چیزی مانند "Alebrije" می‌شنید که تکرار می‌شد. سرانجام صاحب گالری کوئرناواکا آثار او را کشف کرد. همچنین او مورد توجه دیگو ریورا و فریدا کالو قرار گرفت و آنها شروع به سفارش آلبریج (نقاشی‌هایی از حیواناتی عجیب و رنگی) یا آثار او کردند. این سنت پس از فیلم مستندی که جودیت برانوفسکی، فیلمساز بریتانیایی، در سال 1975 در مورد لینارس ساخت به‌طور قابل توجهی رشد کرد.

مشخصات آثار: A4 ، 300 dpi

حداکثر آثار: 3 اثر

مهلت ارسال آثار: 15 اوت (24 مرداد)

 

جوایز:

نفر اول: 1200.000 دلار

نفر دوم: $600.000 دلار

نفر سوم: 400.000 دلار

 

همراه آثار، نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و کشور خود را ذکر نمایید

نمایشگاه آثار در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد.

ایمیل:

 calicomixcolombia@gmail.com

منبع

Facebook

instagram

 

فراخوان

نمایش بیشتر

هنرمندان

نمایش بیشتر

گالری

نمایش بیشتر

ویدیو

نمایش بیشتر